Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 رایکا افزار پارس و بهره‌گیری از هوش مصنوعی در تجهیزات پزشکی

رایکا افزار پارس و بهره‌گیری از هوش مصنوعی در تجهیزات پزشکی

شرکت دانش‌بنیان رایکا افزار پارس کارش را در سال 1387 آغاز کرد و از زمان تاسیس کوشیده است تا با استفاده از نیازسنجی و مطالعه کسب‌وکارها، ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای حل مشکلات این شرکت‌ها ارائه دهد.
رایکا افزار پارس با استفاده از هوش مصنوعی و دیگر تکنولوژی‌های روز دنیا اتوماسیون و نرم‌افزارهای جامع و کاملی تولید کرده است. از مهم‌ترین حوزه‌هایی که رایکا افزار پارس در آن فعال است حوزه نرم‌افزارهای پزشکی است. این شرکت در طول فعالیت خود توانسته است چندین نرم‌افزار در این زمینه توسعه دهد.

استاندارد مبنا و ابزا استفاده از آن
محمد فرجادیان، مدیرعامل شرکت رایکا افزار پارس، در گفت‌وگویی سیستم‌ تصویربرداری و گزارش‌های اندوسکوپی و کولونوسکوپی این شرکت را در ایران بی‌نظیر دانست و گفت: «برای اولین بار، سیستم گزارش‌گیری به‌صورت کامل طراحی شده که تمام بخش‌های موردنیاز پزشکان در اختیار آنان قرار می‌گیرد»
در این گفت‌وگو فرجادیان از دشواری‌های جایگزین کردن روش‌های جدید با روش‌های سنتی گفت. چرا که برای مثال در این مورد خاص، پزشکان عادت کرده‌اند که گزارش‌های خود را دستی بنویسند. سیستم آرشیو پزشکی که شرکت رایکا افزار پارس ارائه کرده است در مقایسه با نمونه‌های خارجی هزینه بسیار کمتری دارد.

رایکا افزار پارس
فرجادیان در ادامه گفت‌وگویش آماری هم از میزان استقبال از محصولاتشان در حوزه پزشکی داد. به گفته او سیستم آرشیو تصاویر پزشکی این شرکت تا کنون بیش از 500 نصب در سطح کشور داشته است.
به گفته این فعال حوزه کسب‌وکارهای دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت در سال جاری توسعه ابزار هوشمند مدیریتی و تولید دو ابزار قدرتمند تشخیصی در حوزه هوش مصنوعی در پزشکی است.
فرجادیان در پایان گفته‌هایش نیز اشاره‌ای به مشکلات این حوزه داشت. به نظر او ازجمله مشکلات این حوزه کمبود نیروهای متخصص از یک سو و حمایت نشدن درست و به‌موقع از سوی دیگر است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.