40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ربات های خانگی تویوتا با قابلیت‌های جدیدی عرضه می‌شوند

ربات های خانگی تویوتا با قابلیت‌های جدیدی عرضه می‌شوند

مؤسسه تحقیقاتی تویوتا (TRI) با انتشار پستی اعلام کرد مهندسان این شرکت قابلیت‌های جدیدی به ربات های خانگی اضافه کرده‌اند. این ربات‌ها از این پس می‌توانند اشیای شفاف را ببینند و آن‌ها را در دست بگیرند و اُپن آشپزخانه و میزها را تمیزکنند. در ویدئویی که به همراه این خبر منتشر شده است، می‌بینیم که رباتی تلفن همراه را از روی میز برمی‌دارد و در حین تمیز کردن آشپزخانه از خود ویدئوی سلفی می‌گیرد.

 

تویوتا و دیگر شرکت‌های رباتیک و هوش مصنوعی ژاپن اعلام کرده‌اند ظرف چند سال آینده ربات‌هایی خواهند ساخت که در امور خانه به افراد کمک خواهند کرد. ژاپن در زمره پیرترین کشورهای جهان قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود تا سال 2040 تعداد افراد بالای 65 سال در این کشور با تعداد افراد زیر 65 سال برابری کند. شرکت‌های رباتیک برای مقابله با مشکل پیری جمعیت، اقدام به ساخت ربات‌هایی کرده‌اند که می‌توانند کارهایی را که از عهده افراد سالخورده خارج است، انجام دهند. در همین راستا، مهندسان ژاپنی و دیگر کشورها ربات‌هایی طراحی کرده‌اند که می‌توانند کف زمین را تی بکشند، فرش‌ها را جارو بزنند و حتی لباس‌ها را تا کنند. تیم TRI به تازگی یکی از چالش‌هاش‌هایی که مهندسان رباتیک همواره با آن روبه‌رو بوده‌اند را رفع کردند: اینکه ربات‌ها چگونه می‌توانند اشیای شفاف و براق را ببینند و تشخیص دهند.

طبق توضیحات ماکس باجراچاریا، مدیر بخش رباتیک شرکت تویوتا، ربات های خانگی را با تکیه بر روش آموزشی جدیدی که مهندسان TRI توسعه داده‌اند بهتر می‌توانند فضای 3D و اشیاء و سطوح حاضر در آن درک کنند. بدین ترتیب، ربات‌ها می‌توانند با استفاده از داده‌های ساختگی و یا داده‌های «قابل برنامه‌نویسی» اشیای شفاف و بازتاب‌دهنده نور را ببینند و تشخیص دهند.

همان‌گونه که در ویدئو مشاهده می‌کنید، ربات های خانگی با تکیه بر این قابلیت می‌توانند سطح میز و نمامی اشیایی که بر روی آن وجود دارد را تشخیص دهند. علاوه بر این، این ربات‌ها می‌توانند پس از صرف غذا، میز را دستمال بکشند، ظروف (برای مثال لیوان‌های شیشه‌ای) را از روی میز بردارند و در دست خود نگه دارند و زیر آن را تمیز کنند. این ربات‌ها می‌تواند اشیا را در سینک ظرفشویی بگذارند و اُپِن آشپزخانه را دستمال بکشند.

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]