ربات هیوندای
اخبار

ربات هیوندای در نمایشگاه‌ها به مشتریان خدمت‌رسانی می‌کند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  از ربات هیوندای، DAL-e، در راستای ارائه‌ی کمک و خدمات به مشتریان بدون نیاز به تعاملات انسانی غیرضروری، رونمایی شد. DAL-e یک ربات دوست‌داشتنی و کاربردی برای خدمت‌رسانی به مشتریان است. این ربات در ماه فوریه امسال، به صورت آزمایشی برای اولین بار در نمایشگاه هیوندای موتور در سئول جنوبی پرده‌برداری شد. به گفته‌ی شرکت هیوندای، دلیل طراحی DAL-e تا بخشی به سازگاری با نیاز مشتریانی برمی‌گردد که به خاطر شرایط کووید-۱۹ تمایل دارند تماس انسانی را به حداقل برسانند.

  نام DAL-e مخففی از «تجربه‌ی رانندگی، کمک، ارتباط مشتری Drive you, Assist you, Link with you- Experience» است. ربات هیوندای مجهز به آخرین و جدیدترین فناوری هوش مصنوعی است و برای ارائه‌ی خدمات دوستانه به مشتریان طراحی شده است. DAL-e فناوری تشخیص چهره و یک سامانه‌ی درک زبان دارد که او را قادر می‌سازند با مشتریان ارتباط برقرار کند.

  در این قسمت ۵ تصویر از ربات هیوندای را مشاهده می‌کنید.

  ربات هیوندای

  ربات هیوندای

  ربات هیوندای

  ربات هیوندای

  ربات هیوندای می‌تواند افرادی که در نمایشگاه ماسک نپوشیده‌اند را شناسایی کرده و به آن‌ها تذکر دهد ماسک خود را بزنند. هیوندای می‌گوید کوچک و شبه‌انسان بودن DAL-e ظاهری دلنشین و ویژگی‌های فیزیکی احساسی به آن می‌دهد که با قابلیت مکالمه‌ی طبیعی آن همراه می‌شود.

  DAL-e به کمک چهار چرخ همه‌جهتی، قابلیت حرکت در محیط را هم دارد که باعث می‌شود بتواند مشتریان را در اطراف نمایشگاه همراهی کند. یک صفحه‌نمایش لمسی هم در بالای سر این ربات قرار دارد که مشتریان می‌توانند اطلاعات مربوط به خودروهای مختلف را آن‌جا مشاهده کنند. علاوه بر این، DAL-e می‌تواند به صورت بی‌سیم به صفحه‌نمایش بزرگ داخل فروشگاه وصل شود. ربات هیوندای حتی می‌تواند از مشتریان بخواهد با هم سلفی بگیرند.

  اگر اجرای آزمایشی آن موفقیت‌آمیز باشد، شرکت هیوندای امید دارد که ربات‌های DAL-e بیشتری را به سایر نمایشگاه‌های هیوندای و کیا Kia وارد کند.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  گذشته، حال و آینده هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  نقش ربات سگ «بوستون داینامیکز» در کمک به بیماران کووید-۱۹

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.