جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز CITeR

رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز CITeR

شاید تصورش برای ما دشوار باشد، اما دانشمندان مرکز تحقیقات فناوری هویت‌سنجی دانشگاه کلارکسون سال‌هاست به این می‌اندیشند که آیا صنعت می‌تواند پاسخی برای پرسش‌های فناوری تشخیص هویت پیدا کند یا خیر. هم‌زمانی چنین گمانه‌زنی‌هایی با بیست‌ سالگی تحقیق CITeR در زمینه علم هویت و بیومتریک، باعث شده است جایگاه این علم با چالش‌ها و نوآوری‌ها بیش از پیش به تلاطم بیفتد. رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز  CITeR سنجیده شده است.

بنا به پستی که در سایت دانشگاه کلارکسون منتشر شده است، از برنامه‌های جشن ۲۰ سالگی تحقیقات این مرکز، در زمینۀ علم هویت و بیومتریک می‌توان به حضور پروفسور آنیل کی. جِین از دانشگاه ایالتی میشیگان به‌عنوان سخنران اصلی و همچنین معرفی پروژه‌های بیومتریک در حال انجام CITeR اشاره کرد.

محققان علم هویت در مورد تشخیص چهره متقاطع طیف متقابل، تشخیص اثر انگشت بدون تماس، حریم خصوصی، سوگیری در تشخیص چهره، تشخیص تهاجم نمایش و بیومتریک نرم و جدید به پژوهش پرداخته‌اند.

رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز CITeR نشان داده است، CITeR تنها در سه سال گذشته، به پژوهش در مورد توسعه فناوری‌هایی مانند ردیاب‌های شکلی واحد و افتراقی پرداخته است که برای مقابله با شبیه‌سازی چهره استفاده می‌شوند. کلاهبرداران سایبری با استفاده از این فناوری، سیستم‌های تشخیص چهره را با تصاویر جعلی فریب می‌دهند.

رشد فناوری بیومتریک

این مرکز همچنین در زمینۀ افزایش دقت تشخیص اثر انگشت سالمندان و عنبیه کودکان فعال بوده است.

رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز CITeR، نشان داده است، اغلب موفقیت‌های آن، از طریق همکاری با ۲۲ زیرمجموعه‌اش، از جمله سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بیومتریک و شناسۀ دیجیتال و غیره به دست آمده است. استفانی شوکرز، مدیر CITeR می‌گوید: «در مقاطعی از زمان، تردید پیدا می‌کردیم که این پژوهش به سرانجام خواهد رسید یا خیر.»

این واقعیت که حوزۀ هوش مصنوعی با سرعت و در جهات گوناگون در حال رشد و فراگیر شدن است، منجر به ظهور چالش‌های ناگهانی و با سرعت رشد بالا می‌شود. شناسایی جعل، رمزنگاری بیومتریک، تشخیص انگشت تغییر شکل یافته، بیومتریک با فاصله، ماندگاری بیومتریک، بیومتریک کودکان و موارد دیگر را می‌توان به عنوان نمونه نام برد.

به‌تازگی، چندین پرسش بی‌پاسخ دیگر، از جمله دیپ‌فِیک و سوگیری نیز در این حوزه آشکار شده‌اند.

CITeR همچنین برای درک بهتر مبانی ابتدایی بیومتریک، فیلم‌های آموزشی را برای عموم منتشر کرده است. رشد فناوری بیومتریک در بررسی دستاوردهای مرکز CITeR، بیانگر پیشرفت توسعه و امنیت در زمینه احراز هویت است.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.