رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری
رویدادها

رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری برگزار می‌شود

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور توسعه مفاهیم مرتبط با حمل‌‍و‌نقل هوشمند اقدام به برگزاری رویدادی فناورانه تحت عنوان «رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری» کرده است.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری فارس، رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری قرار است با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌و‌نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با مشارکت شتابدهنده اسمارتک و با محوریت‌های پارکینگ و پارک حاشیه‌ای هوشمند، حمل‌و‌نقل عمومی، برنامه‌ریزی سفر، حمل‌و‌نقل اشتراکی، مدیریت ترافیک و آلودگی هوا، تحلیل داده‌های ترافیک، حمل و نقل برای کسب‌و‌کارهای اینترنتی، حمل و نقل هوشمند بار و کالا، دوربین‌های پلاک‌خوان، پرداخت هوشمند، علایم ترافیکی هوشمند و موضوع آزاد،  برگزار شود.

  رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری

  علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا تاریخ پنجم شهریورماه فرصت دارند تا ایده‌‎های خود در یکی از زمینه‌هایی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، ارائه دهند.

  اولین کاربرد و برنامه‌‍ریزی سیستم‌های حمل و نقل هوشمند در اوایل دهه ۹۰ میلادی بود که از کشورهای توسعه‌یافته آغاز و در کل دنیا همه‌گیر شد. این سیستم پیشرفته در مدیریت و بهینه‌سازی جریان ترافیک و روانسازی حرکت، مدیریت و کنترل حوادث، مدیریت و پشتیبانی وسایل نقلیه امدادی و مدیریت حمل و نقل عمومی نقش بسزایی دارد.

  ابتدا مهلت ارسال ایده‌ها برای رویداد نوآورانه حمل و نقل هوشمند شهری تا بیست و دوم مردادماه سال ۱۴۰۰ بود که به تازگی و طبق اعلام ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته، این مهلت تا تاریخ پنجم شهریورماه تمدید شده است.

  همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این رویداد که در یک همکاری مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود، علاقه‌مندان می‌توانند با شماره تلفن ۰۹۱۹۵۵۶۶۵۰۳ یا ۲۲۴۱۴۱۹۰ (داخلی شماره ۱۱۰۷ به نام خدامرادی) تماس گرفته یا از طریق لینک http://sat.isti.ir اقدام کنند.

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رکورد جهانی سرعت انتقال داده توسط ژاپنی‌ها شکسته می‌شود

  مقاله قبلی

  شبکه های عصبی عمیق چگونه تاثیر داروهای روان‌گردان بر هوشیاری را نشان می‌دهند؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.