گرنت تحقیق و توسعه
رویدادها

رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی برگزار می‌شود

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اقدام به برگزاری رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی کرده است. انجام اقدامات تحقیقاتی که به آن تحقیق و توسعه می‌گویند، یکی از ضروریات برای توسعه کسب‌‍و‌کارهای دانش‌بنیان با هدف توسعه فناوری است. این اقدامات اما در کنار هزینه‌های هنگفت، با ریسک‌های مختلفی هم همراه هستند. به همین دلیل در بیشتر کشورها، نهادهای عمومی و دولتی، با کمک‌های بلاعوض از این طرح‌ها حمایت می‌کنند.

صندوق نوآوری و شکوفایی هم به منظور حمایت از فعالیت‌های تحقیق و توسعه و همچنین تقویت بنیه توسعه فناوری شرکت‌های دانش‌بنیان، تصمیم به ارائه خدماتی جدید تحت عنوان کمک‌هزینه تحقیق و توسعه یا گرنت تحقیق و توسعه گرفته و در قابل این خدمت قسمتی از هزینه‌های فعالیت‌های تحقیق و توسعه را به شکل بلاعوض اهدا خواهد کرد.

رویدادی به مناسبت هفته هوش مصنوعی

رویداد هفته هوش مصنوعی

 

باتوجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ترویج و توسعه این خدمات، رویداد گرنت تحقیق و توسعه در حوزه هوش مصنوعی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با هفته هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.

رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی در دو بخش عرضه‌محور و تقاضا محور خواهد بود.

در بخش عرضه‌محور با انتشار فراخوانی ایده‌ها و طرح‌های توسعه‌ای تیم‌ها و هسته‌های پژوهشی از قبیل دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، شرکت‌ها و غیره، شناسایی و غربال می‌شوند و برترین طرح‌ها در فرایندی به صندوق‌ها و شتابدهنده‌ها معرفی می‌شوند. در صورتی که طرح‌ها توسط متقاضیان (شتابدهنده‌ها و صندوق‌ها) انتخاب شوند، پس از طی مراحل لازم، حمایت گرنت تحقیق و توسعه به طرح‌های انتخاب شده تعلق می‌گیرد.

شرکت IBM برگزار می‌کند: آموزش رایگان یادگیری عمیق با تنسورفلو

در بخش تقاضامحور اما نیازهای مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی چندین سازمان معرفی و تشریح می‌شوند و تیم‌ها و گروه‌های پژوهشی می‌توانند پس از آگاهی یافتن از جزئیات آن‌ها، طرح‌های خود را ارسال کنند. طرح‌هایی که ارسال شدند بعد از بررسی و ارزیابی به متقاضیان ارائه می‌شوند و در صورتی که تائید شوند، همکاری آغاز شده و تحت حمایت گرنت تحقیق و توسعه قرار خواهند گرفت.

این رویداد ابتدا قرار بود در تاریخ ۶ مردادماه برگزار شود که به دلیل مشکلات پیش‌آمده ناشی از ویروس کرونا با یک هفته تاخیر و در تاریخ ۱۳ مردادماه، به صورت حضوری و از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان شرکت در این رویداد می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۲۱۹۵۷۲۶۲۷ تماس گرفته یا در واتس‌اپ همین شماره پیام ارسال کنند.

آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مدیریت ترافیک هوایی پرنده‌های بدون سرنشین ؛ طرحی که با موفقیت به پایان رسید

مقاله قبلی

BlenderBot دیگر مثل ماهی قرمز نیست!

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در رویدادها

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.