جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 رویکردهای استراتژیک ۲۰۲۱ در ارتباط با هوش مصنوعی

رویکردهای استراتژیک ۲۰۲۱ در ارتباط با هوش مصنوعی

گزارشی جامع بر اساس بررسی روند روبه‌رشد هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک مربوط به آن در سال ۲۰۲۱ انتشار یافت. این گزارش چگونگی پیشبرد اهداف این فناوری در کشورهای سرآمد این حوزه در سال میلادی گذشته را همراه با نگاهی به وضعیت چالش‌هایی که این فناوری در مسیر خود با آن روبه‌رو بوده است، مد نظر قرار داده است.

گزارش هوش مصنوعی و رویکردهای استراتژیک ۲۰۲۱ دارای هشت سرفصل اصلی تحت عناوین «تحقیق و توسعه»، «عملکرد فنی»، «ابعاد اقتصادی»، «چالش‌های اخلاقی هوش مصنوعی»، «تنوع در هوش مصنوعی»، «آموزش هوش مصنوعی»، «سیاست‌گذاری در هوش مصنوعی و راهبرد دولت‌ها» و «هوش مصنوعی در کشورهای مختلف» است و البته در هر سرفصل، شاخه‌های فرعی مختلفی طراحی و تدوین شده تا به ابعاد کامل هر یک از سرفصل‌ها به‌طور دقیق توجه شود.

رویکردهای استراتژیک

در سرفصل «تحقیق و توسعه» ارتباط مستقیم پژوهش با گسترش این فناوری مطرح شده که بیشتر مرتبط با نیروی انسانی فعال در این حوزه است. در سرفصل نخست این گزارش، یعنی «عملکرد فنی»، علاوه بر بررسی فعالیت نیروی انسانی به کارآمدی ابزارهای به‌ کار گرفته شده در این زمینه توجه شده است. در سرفصل «ابعاد اقتصادی»، با تکیه بر سوددهی و گردش‌های مالی مترتب بر دستاوردهای هوش مصنوعی گزارشی تهیه شده است. در سرفصل «چالش‌های اخلاقی هوش مصنوعی»، به دغدغه‌های اخلاقی که ممکن است در ارتباط با استفاده از این فناوری ایجاد شود پاسخی بر اساس بررسی عملکردها داده شده است. گزارشگران در سرفصل «تنوع در هوش مصنوعی»، به زیرشاخه‌های متعدد و گوناگونی که از ارتقای سطح کیفی این فناوری به دست می‌آید پرداخته‌اند. همچنین آنان در سرفصل «آموزش هوش مصنوعی»، نقش تعلیم و تربیت نیرو و منابع انسانی نسل جدید را در پیشبرد اهداف توسعه در حوزه فناوری هوش مصنوعی بررسی کرده‌اند. سرفصل «سیاست‌گذاری در هوش مصنوعی و راهبرد دولت‌ها» نیز مربوط به بررسی روش‌های کلی اتخاذشده توسط دولت‌ها برای نیل به مقصودشان در زمینه هوش مصنوعی است. و سرانجام در هشتمین و آخرین سرفصل این گزارش جامع تحت عنوان «هوش مصنوعی در کشورهای مختلف» نتایج و برآیند کلی استفاده از این فناوری، با نگاهی به چند کشور مطرح و نیز چند کشور مناسب برای موردنگاری، مورد بررسی قرار گرفته است.

با بررسی این هشت سرفصل مرتبط با هوش مصنوعی در بازه زمانی یک‌ساله و حوزه جغرافیایی فراگیر بین چند کشور مطرح، کوشیده شده تا شرایط هوش مصنوعی در جهان به‌خوبی بررسی و توصیف شود تا دستیابی به دیدگاهی جامع در این حوزه با مطالعه این گزارش جامع میسر گردد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها