زیمنس
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخبارداده کاوی و بیگ دیتا

زیمنس انرژی از راهکار هوش مصنوعی برای مبارزه با جرایم سایبری صنعتی استفاده کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  زیمنس انرژی راهکار جدیدی برای نظارت و واکنش به تهدیدهای سایبری علیه اینترنت اشیاء صنعتی (IIoT) در نظر گرفته است. این بخش صنعتی به سرعت از سامانه‌های جداگانه فاصله گرفته و در حال روی آوردن به سامانه‌هایی است که از اینترنت اشیاء صنعتی برای حفظ، بازبینی، نظارت و گردآوری داده استفاده می‌کنند. این داده‌ها می‌توانند برای پیاده‌سازی عملیات و اتخاذ تصمیم‌های کسب و کار در آینده به کار برده شوند.

  زمانی که شبکه‌هایی ساخته شده و دستگاه‌ها در چارچوب آنلاین به کار برده می‌شوند، این فرصت در اختیار نیروهای متخاصم و مجرمان اینترنتی قرار داده می‌شود تا به برخی از داده‌ها دسترسی پیدا کنند. اتخاذ تدابیر امنیتی مناسب می‌تواند از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کند. با توجه به اینکه اینترنت اشیاء روز به روز در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و فناوری‌های عملیاتی هوشمندتر از قبل می‌شوند، شرکت‌ها باید از این موضوع اطمینان حاصل کنند که تامین امنیت شبکه‌های صنعتی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در این صورت، خطر آسیب، سرقت داده و اختلال‌های ناشی از نیروهای متخاصم بیرونی کاهش می‌یابد.

  سامانه Eos.ii زیمنس

  زیمنس چندی پیش اعلام کرد که Eos.ii یک سامانه مدیریت رویداد و اطلاعات امنیتی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است که نقش موثری در افزایش امنیت سایبری اینترنت اشیاء صنعتی دارد. این سامانه، جریان‌های داده‌ای را از پایانه‌های IIoT گردآوری کرده و در اختیار تیم‌های امنیتی قرار می‌دهد و بینش آنها را در برابر حملات سایبری بالقوه ارتقاء می‎بخشد. جریان‌های داده‌ای به حالت استاندارد در می‌آیند تا داده‌های هرز یا پیچیده کاهش یابند.

  به گفته‌ی زیمنس، عرضه این سامانه باعث خواهد شد تا تحلیل‌گران فرصت بهتری برای شناسایی رفتارهای نابهنجار داشته باشند و از حملات سایبری بالقوه پیشگیری به عمل آورند. علاوه بر این، Eos.ii به طور خودکار فعالیت‌ها را ساماندهی کرده و رویدادهای مهم را در اولویت قرار خواهد داد. در این راستا، از الگوریتم‌های یادگیری ماشین نیز کمک گرفته خواهد شد.

  لئو سیمونوویچ – مدیر بخش امنیت دیجیتال و سایبری صنعتی در شرکت زیمنس – اظهار داشت: «با توجه به اینکه دنیای امروز تهدیدات تازه‌ای را برای بشر رقم زده است، سامانه Eos.ii به عنوان یک راهکار جدید در صدد آن است تا بستر مناسبی برای دفاع خودکار فراهم نماید. همچنین، این سامانه می‌تواند موتور شناسایی قاعده‌مندش را به سادگی به‌روزرسانی کند. Eos.ii باعث صرفه‌جویی در زمان شده و امکان انجام دقیق و قدرتمند بررسی را مهیا می‌سازد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  شرکت موشنال وسایل نقلیه خودران را به سانتا مونیکا می‌‌آورد

  مقاله قبلی

  از سیاه سفید تا تصاویر رنگی: کاهش سوگیری نژادی در بینایی کامپیوتر

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.