ساماندهی بازار مسکن
اخبارهوش مصنوعی در ایران

ساماندهی بازار مسکن با استفاده از کاربردهای هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  رکود بازار مسکن و صنعت ساختمان نابسامانی‌های زیادی ایجاد خواهد کرد؛ از کاهش چشم‌گیر فعالیت‌های متخصصان تا کارگران ساختمانی و همچنین افزایش قیمت املاک که تأمین نیاز مسکن برای بسیاری از اقشار جامعه را به یک چالش تبدیل می‌کند. در این شرایط چشم امید به کاربردهای هوش مصنوعی در صنعت ساختمان است تا شرایط ساماندهی بازار مسکن را فراهم کند.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری ایلنا، گرانی قیمت املاک در تهران یکی از تبعات رکود در صنعت ساختمان است که هم متقاضیان خرید مسکن را کاهش می‌دهد و هم مستأجران را با چالش‌هایی برای تأمین اجاره‌بها مواجه می‌کند. ازاین‌رو ساماندهی بازار مسکن باید اولویت اصلی سیاست‌گذاران باشد.

  کمک هوش مصنوعی به ساماندهی بازار مسکن

  یکی از بخش‌هایی که کاربردهای هوش مصنوعی در آن منجر به ساماندهی بازار مسکن شده، بخش عرضه املاک است. پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تمام ظرفیت‌های این بخش تا امروز به نقطه مطلوبی رسیده و یک مجموعه دانش‎بنیان توانسته سامانه هوشمندی را به بخش مشاورین املاک اضافه کند. این سامانه ملکی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی ابزارها و امکانات بسیاری برای بازار مسکن به همراه داشته و متقاضی خرید یا اجاره آپارتمان می‌‎تواند به‌راحتی به گزینه‌های موجود دسترسی داشته باشد.

  هوش مصنوعی باعث می‎شود تا تمام نیازها و سلایق متقاضی در نظر گرفته شود و فایل‌هایی که موارد درخواستی کاربر را دارند، به او معرفی شوند. همچنین در صورت عدم تطبیق دقیق موارد، هوش مصنوعی می‌تواند نزدیک‌ترین گزینه‌ها که دارای موارد درخواستی کاربر هستند را به او معرفی کند.

  دسترسی عموم مردم به نرم‌افزار و سامانه‌هایی که با کمک فناوری هوش مصنوعی جستجو برای خرید یا اجاره ملک را تسهیل کردند، میتواند منجر به افزایش آگاهی مردم درباره شرایط ملک و صنعت ساختمان شود و این افزایش آگاهی در نهایت کمکی برای خروج از رکود خواهد بود.

  همچنین استفاده از این سامانه‌ها می‌تواند زمینه‌ساز توسعه کسب‌و‌کار متخصصان ساختمانی و فعالان حوزه مسکن شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  یان گودفلو ؛ مردی که به کامپیوترها قدرت تخیل داد

  مقاله قبلی

  تشخیص دیپ فیک و تصاویر جعلی، توسط هوش مصنوعی (بخش اول)

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.