سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی
اخبار

سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی دو برابر می‌شود

2

طبق اطلاعات جدید IDC International Data Corporation پیش‌بینی می‌شود سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی در سراسر جهان طی سال‌های آینده دو برابر شود و تا سال ۲۰۲۴ به ۱۱۰ میلیارد دلار برسد.

این عدد از آخرین راهنمای مخارج هوش مصنوعی در سراسر جهان که توسط analyst firm منتشر شده اقتباس شده است. نرخ رشد مرکب سالانه ۲۰.۱٪  نشان می‌دهد به‌کارگیری هوش مصنوعی در شرکت‌ها “یک ضرورت” است.

به طور خاص، شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای ارائه تجربه بهتر به مشتریان خود و همچنین کمک به کارمندان برای پیشرفت در شغل خود استفاده می‌کنند.

نمایندگان خدمات خودکار مشتری، سیستم توصیه‌دهی فرآیند فروش و خودکارسازی و همچنین تهدیدات هوش مصنوعی و پیشگیری، موارد اصلی استفاده توسط IDC است.

خرده‌فروشی و بانکداری دو صنعتی هستند که به احتمال زیاد در سال‌های آینده پررونق خواهند بود و سرمایه‌گذاری زیادی روی آن‌ها انجام می‌شود. مورد اول بیشتر بر روی تجربه مشتریان متمرکز خواهد شد، در حالی که دومی در تحقیقات و بررسی کلاهبرداری و همچنین مشاوران و سیستم های توصیه گر سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

صنایع دیگر عمدتا به دلیل شیوع ویروس کرونا از حرکت باز ایستاده‌اند. حمل‌ونقل و همچنین صنعت خدمات  از جمله سرگرمی و گردشگری درحال حاضر با تبعات فراگیری کووید ۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند. IDC استدلال می‌کند، سرمایه‌گذاری‌های هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰ در آینده نقشی تعیین‌کننده خواهند داشت. با این حال با همه گیری کووید۱۹ نوعی نوآوری در هوش مصنوعی دیده شد. این موضوع به طور خاص  به مراکز بهداشتی اشاره دارد که از هوش مصنوعی برای تسریع در تشخیص و آزمایش  کووید ۱۹ استفاده می‌کنند.

ریتو جیوتی، معاون برنامه هوش مصنوعی IDC  می‌گوید: “شرکت‌ها هوش مصنوعی  را به‌کار می‌گیرند نه فقط به این دلیل که می‌توانند این کار را انجام دهند، بلکه به این دلیل که باید این کار را انجام دهند. هوش مصنوعی فناوری‌ای است که به شما کمک می‌کند تا چابک، نوآور و مقیاس‌پذیر باشند. شرکت‌هایی که هوش مصنوعی را وارد فعالیت‌های خود می‌کنند توانایی تلفیق اطلاعات را پیدا می‌کنند و ظرفیت یادگیری را افزایش می‌دهند.

به عبارت دیگر، سازمان‌های برجسته می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی داده‌ها را به اطلاعات و بینش تبدیل کنند. این باعث می‌شود روابط را درک کنند و از بینش به‌ دست ‌آمده برای حل مشکلات کسب‌وکار استفاده کنند و سپس از تصمیمات خود پشتیبانی کنند و از طریق خودکارسازی کارها را انجام دهند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

Ablacon، انقلابی نوین در درمان فیبریلاسیون دهلیزی

مقاله قبلی

برگزاری مدرسه استارتاپی هوش مصنوعی

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

2 نظرات

  1. سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی طی سال های آینده حتی شاید بیشتر از دو برابر بشهه

  2. سرمایه گذاری در حوزه هوش مصنوعی در صورتی که افزایش پیدا کنه میتونه موجب رشد جهشی کسب و کارها بشه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *