سونوگرافی
اخبار

ساخت سونوگرافی قابل حمل به کمک هوش مصنوعی در کشور

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

شرکت فناور که در حوزه تجهیزات پزشکی متمرکز است تمام توان خود را برای تولید دستگاه سونوگرافی قابل حمل به کار گرفته و به شهرک علمی و تحقیقاتی شهر اصفهان وارد شد و توانست اولین دستگاه سونوگرافی قابل حمل ویژه دامپزشکی را تولید کند.

این دستگاه سونوگرافی که قابلیت حمل را دارد، وزنش حدود یک کیلوگرم است و یکی از مهم‌ترین نوآوری‌ها و دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیانی است که در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان مستقر هستند. لازم به ذکر است که این فناوری مهم موفق شده تا جایزه فناوری را در جشنواره شیخ بهایی از آن خود کند و بعد از حدود یک سال به فرابورس ایران وارد شده است.

مریم حجتی که مدیر عامل این شرکت فناور است در ضمن سخنان خود درباره فعالیت‌های این شرکت گفت: چیزی نزدیک به ده سال است که این شرکت در حوزه استفاده از تکنولوژی آلتراسونیک در بخش تجهیزات پزشکی کشور فعالیت دارد و توان و تمرکز خود را روی ساخت و تولید دستگاه سونوگرافی که قابلیت حمل داشته و سیار باشد، قرار داده است. در نهایت این شرکت با ورود به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در سال ۱۳۹۳ موفق شد تا اولین نمونه از این دستگاه سونوگرافی مخصوص دامپزشکی را تولید کند.

حجتی به عنوان مدیر عامل این شرکت فناور در ادامه بیان کرد: پس از گذشت چندین سال این دستگاه توانست  ارتقا بیابد و در ابعاد کوچک‌تری ساخته شود که قادر است در رقابت با نمونه‌های خارجی قرار بگیرد. وی افزود: در نهایت در سال ۱۴۰۰ توانستیم با به‌کارگیری و بهره‌مندی از ظرفیت‌های هوش مصنوعی در این دستگاه، نسخه ارتقا یافته و مدل پیشرفته آن را توسط دکتر محمدعلی زلفی‌گلی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری رونمایی کنیم.

نقش یادگیری عمیق در کشف آلیاژهای جدید آنتروپی بالا

حجتی با بیان اینکه وزن کم، کیفیت بالا و گارانتی خدمات پس از فروش این دستگاه سونوگرافی علت تمایز آن با دیگر نمونه‌های خارجی و مشابه این دستگاه است، تصریح کرد: خوشبختانه این دستگاه در مقایسه با محصولات اروپایی مورد استقبال واقع شده و ما به موازات آن در جهت تولید و ساخت نمونه انسانی این محصول نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌ایم که قابلیت حمل را داشته و سیار است. همچنین آزمایش‌های بالینی این محصول در بیمارستان‌ها مورد قبول بوده است.

حجتی گفت: حمایت از تولیدات دانش‌بنیان انگیزه را برای تولیدکننده افزایش می‌دهد تا محصولی با کیفیت و قابل رقابت عرضه کند و بهتر این است که برند فناوری و دانش‌بنیان به عنوان یک امتیاز در نهادهای دولتی و سازمانی باشد تا در ضمانت و تضمین‌ها یک اعتبار محسوب شود.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]

ارتقای حسگرهای تصویری برای کمک به بینایی ماشینی

مقاله قبلی

ساخت روبات تشخیص آلودگی در صنایع غذایی در ایران

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

بیشتر در اخبار

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.