سیستم تحویل مرسوله آمازون
اخبارهوش مصنوعی در جهان

به دنبال ثبت اختراعی جدید: سیستم تحویل مرسوله آمازون

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  سیستم تحویل مرسوله آمازون اختراعی است که این شرکت برای ثبت آن اقدام کرده است. این سیستم از دو وسیله نقلیه اولیه و ثانویه تشکیل می‌شود. وسیله نقلیه اولیه یا همان وَن مرسوله‌ها را به مقاصد مختلف تحویل می‌دهد. وسیله نقلیه ثانویه که اندازه آن کوچک‌تر است، مرسوله را از عقبِ وَن بیرون می‌آورد و به مقصد نهایی تحویل می‌دهد.
  طی چندین سال گذشته، شرکت آمازون و شرکت‌های دیگری همچون شرکت حمل و نقل بین‌‌المللی کالا (UPS) همواره به دنبال راهی بودند تا از ابزارهای فن‌آوری برای تحویل مرسوله از انبار به دست مشتریان استفاده کنند. برای مثال، برخی شرکت‌ها تلاش کردند تا با استفاده از وَن‌های خودران و ربات مرسوله را به دست گیرنده برسانند. گروهی نیز سعی داشتند از پهپادهایی که مستقیماً تا درب منزل مشتریان پرواز می‌کنند و مرسوله را از یک چتر به پایین می‌اندازند برای تحویل مرسوله استفاده کنند.

  سیستم تحویل مرسوله آمازون

  اما مهم این است که روش پیشنهادی در عین کارآمد بودن، مقرون به صرفه هم باشد. تصور برخی این است که هزینه استفاده از ربات‌های برقی برای تحویل مرسوله ارزان‌تر از استخدام مأموران پُست است. شرکت آمازون در اقدامی جدید، خودروهای خودران کوچکی را سوار کامیون‌های حمل بار می‌کند؛ این وسایل نقلیه کوچک مرسوله را از کامیون تا درب به منزل گیرنده حمل می‌کنند.

  ون مجهز به فناوری

  طبق آنچه در اظهارنامه ثبت اختراع این شرکت نوشته شده، وسیله نقلیه اولیه، یعنی وَن، را کماکان انسان‌ها هدایت می‌کنند. اما این وَن همچنان به فن‌آوری مجهز است؛ البته، این فن‌آوری به جای اینکه به حرکت وَن و یا راننده کمک کند، برای به حرکت در آوردن و هدایت وسیله نقلیه ثانویه استفاده می‌شود. برای مثال، به محض اینکه وَن جلوی درب منزلی توقف ‌می‌کند، خانه و فضای بیرونی آن اسکن و بررسی می‌شوند تا بهترین مسیر برای حرکت وسیله نقلیه ثانویه مشخص شود.

  سیستم تحویل مرسوله آمازون

  پس از تعیین مسیر و ارسال آن به وسیله نقلیه ثانویه، این وسیله از عقب وَن پایین می‌آید و در خیابان قرار می‌گیرد. در گام بعدی، وَن مسیر حرکت وسیله را به سمت درب ورودی منزل تحت نظر می‌گیرد و در صورت لزوم، مسیر را به روزرسانی می‌کند. وسیله نقلیه ثانویه به چندین دوربین و ابزار مسیریابی مجهز است. این وسیله در مسیر حرکت به سوی درب ورودی منزل تصاویر و یا داده‌هایی که به نوعی نشان‌دهنده مانعی بر سر راه و یا مشکل دیگری (برای مثال، ظاهر شدن ناگهانی سگی در مسیر) هستند برای وَن ارسال می‌کند. پس از تحویل مرسوله، این دو وسیله نقلیه با همکاری یکدیگر از بازگشت ایمن وسیله نقلیه ثانویه به وَن اطمینان حاصل می‌کنند.

  البته هنوز مشخص نیست سیستم تحویل مرسوله آمازون قرار است در دنیای واقعی مورد استفاده قرار گیرد یا نه و یا اینکه تصمیم دارد نمونه‌های متفاوتی از آن، برای مثال پهپادهای پرنده‌ای که از عقب کامیون بیرون می‌آیند، تولید کند یا خیر.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  مرکز داده کاوی و هوش مصنوعی در سلامت برای اولین بار توسط جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شد

  مقاله قبلی

  StoryWrangler؛ ابزاری برای بررسی آشفتگی‌های پیام‌های شبکه اجتماعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.