سیستم پرداخت
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخباربینایی ماشین

راه‌اندازی سیستم پرداخت مبتنی بر تشخیص چهره در متروی مسکو

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  مسئولان انتظار دارند که سیستم پرداخت بلیط مترو مبتنی بر سیستم تشخیص چهره، به حمل و نقل در شبکۀ گستردۀ متروی مسکو سرعت ببخشد.

  در ماه اکتبر، در مسکو، سیستم پرداخت بلیت مبتنی بر تشخیص چهره در مترو راه‌اندازی شد؛ این سیستم بخشی از رشد سریع فناوری بحث‌برانگیز در روسیه است.

  فعالان حقوق بشر از این فناوری که هم اکنون در ده‌ها سوپرمارکت مسکو به کار می‌رود به عنوان نمونه‌ای از نظارت روبه‌رشد دولت، انتقاد کرده‌اند.

  ماکسیم لیکسوتف، معاون شهردار مسکو در حوزه حمل‌ونقل، در اطلاعیه‌ای بیان کرد که «مسافران برای ورود به مترو نیاز به کارت یا گوشی هوشمند ندارند. تنها لازم است که به دوربینِ روی گیت، نگاه کنند. این مقام رسمی گفت که انتظار دارد طی دو تا سه سال آینده ۱۰تا ۱۵ درصد مسافران از سیستم موسوم به «Face Pay» استفاده کنند. وی افزود که ثبت نام در این سیستم که نیازمند داشتن حسابی بانکی است که داده‌های بیومتریک مسافران مترو در آن ثبت شده باشد، «اختیاری» است. او گفته است که دیگر روش‌های پرداخت حذف نخواهند شد.

  گسترش سیستم پرداخت مبتنی بر تشخیص چهره

  مسئولان انتظار دارند که سیستم پرداخت مبتنی بر تشخیص چهره سرعت حمل و نقل را در شبکۀ گستردۀ متروی مسکو افزایش دهد. آنها تضمین کرده‌اند که داده‌های دوربین گردان به‌نحوی امن رمزگذاری خواهند شد تا دوربین به‌جای تصویر چهره مسافر، «کلید بیومتریک» او، را بخواند.

  مسئولان در تلاش هستند تا طرح مبتکرانۀ جمع‌آوری داده‌های بیومتریک شهروندان روسیه را که از ۲۰۱۸ آغاز شده است، گسترش دهند. در آغاز سال جاری، روزنامۀ کسب‌وکار کومرسانت گزارش کرد که مسئولان امیدوارند طی دو سال آینده تعداد شهروندانی که داده‌های بیومتریک خود را ثبت کرده‌اند از ۱۶۰ هزار نفر به هفتاد میلیون نفر برسد.

  در سال‌های اخیرکاربرد فناوری تشخیص چهره به سرعت در مسکو گسترش یافته است و مسئولان از آن به‌عنوان ابزار اجرای قوانین مربوط به قرنطینه استفاده می‌کنند.

  به نظر شما استفاده از چنین فناوری‌هایی که مبتنی بر تشخیص چهره هستند، در چه مکان‌های دیگری می‌تواند امور افراد را تسهیل کند؟

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۲ میانگین: ۴.۵]

  هوش مصنوعی به‌مثابه ابزار کارآمد پیشگیری از جرائم

  مقاله قبلی

  عضو کمیسیون آموزش مجلس: هوش مصنوعی باید یکی از اهداف پیش روی کشور باشد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.