سیلزفورس
اخبار

سیلزفورس راهبرد خودکارسازی خود را گسترش می‌دهد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شرکت سیلزفورس یکی از بزرگ‌ترین نرم‌افزارهای بین‌المللی مدیریت ارتباط با مشتری است که به صورت اختصاری به آن CRM گفته می‌شود. این نرم‌افزار، محصول یک شرکت آمریکایی است که دفتر آن در سان‌فرانسیسکو قرار دارد و نرم‌افزارهای سازمان و شرکتی را تولید و به بازار ارائه می‌دهد. این شرکت با سرمایه‌گذاری در فناوری خودکارسازی فرایندهای رباتیک در نظر دارد، تا Servicetrace را خریداری کند. شرکت غول نرم‌افزاری CX ارزش مالی این معامله را افشا نکرده است.

  این معامله که انتظار می‌رود طی چند ماه آتی انجام گیرد، این فرصت را در اختیار شرکت سیلزفورس قرار خواهد داد، تا قابلیت‌های خودکارسازی بیشتری به سامانه‌های Customer 360 و Einstein اضافه کند. اولین اقدام این شرکت برای ورود به فرایندهای خودکارسازی رباتیک، زمانی صورت گرفت که شرکت مایکروسافت در ماه می ۲۰۲۰ شرکت بزرگی به نام Softomotive را خریداری کرد.

  آلن پلز شارپ، بنیان‌گذار و تحلیل‌گر ارشد در شرکت Deep Analysis گفت: « Servicetraceگزینه خوبی برای شرکت سیلزفورس است و با برنامه‌های آن مطابقت دارد. نرم‎افزار این شرکت، کاربران را مجاب به انجام طیف وسیعی از کارهای تکراری می‌کند و توسعه‌دهنده‌هایی که روی سامانه سیلزفورس کار می‌کنند، اغلب از ابزارهای RPA یا خودکارسازی فرایندهای رباتیک استفاده می‌کنند. سیلزفورس می‌تواند خود را به جایگاهی برساند، تا این ویژگی را در نرم‌افزار خودش به کار گیرد و به احتمال زیاد آن را با هزینه بسیار کمی عرضه کند.»

  فناوری RPA، کارهای تکراری و روزمره‌ای از قبیل پردازش دعاوی، بخشی از فرایند فروش و تراکنش‌های مالی را به حالت خودکار در می‌آورد. با توجه به پیشرفت‌های حاصل‌شده در هوش مصنوعی، RPA توانایی انجام عملیات پیچیده‌تری را کسب کرده است. Servicetrace که در سال ۲۰۰۴ پیش از پیدایش سامانه‌های خودکارسازی فرایندهای رباتیک ایجاد شد، در سال‌های اخیر به جایگاهی در ابزارهای ادغام سامانه پیدا کرده است.

  سیلزفورس

  فناوری Servicetrace

  بنا به اعلام سیلزفورس، Servicetrace و فناوری آن در واحد یکچارچه‌سازی فناوری سیلزفورس به نام MuleSoft تعبیه خواهد شد. فناوری Servicetrace موجب ارتقای Einstein Automate شده است که در ماه دسامبر ۲۰۲۰ معرفی شد. همچنین، انتظار می‌رود قابلیت‌های Customer 360 برای ترکیب داده‌ها با APIها نیز بهبود یابد. شرکت سیلزفورس با برخورداری از Servicetrace می‌تواند گام‌های بزرگی برای رقابت با مایکروسافت بردارد. این شرکت با خرید Softomotive این توانایی را به دست آورده است، تا ویژگی‌های RPA را با هزینه‌های بسیار پایینی به کار گیرد.

  پلز شارپ اظهار داشت: «بازار RPA کماکان داغ است. اما از دید مشتریان به سرعت در حال تغییر ویژگی‌های ظاهری است. ابزارهای RPA به تنهایی نمی‌توانند راهکار نهایی قلمداد شوند، بلکه قطعه‌ای از پازل بزرگ‌ترِ خودکارسازی هستند.»

  بر اساس پیش‌بینی گارتنر، نرم‌افزار RPA سال جاری به رشد دو برابری دست خواهد یافت. شرکت IBM در ماه آوریل امسال به خرید MyInvenio اقدام کرد و ServiceNow نیز Intellibot را در ماه مارس خرید. همچنین، گوگل در ماه مارس با Automation Anywhere بر سر توسعه مشترک به توافق رسید. Hyland Software در ماه آگوست ۲۰۲۰ توانست شرکت توسعه‌دهنده‌ RPA موسوم به Another Monday را بخرد.

  لیز میلر که یک تحلیل‌گر است، معتقد است که خرید امتیاز شرکت‌ها یا نرم‌افزارهای دیگر بخشی از استراتژی بزرگ‌تر سیلزفورس برشمرده می‌شود. میلر بیان کرد: «باید تصویر بزرگ‌تری را که سیلزفورس برایمان ترسیم کرده، در نظر بگیریم. یعنی تبدیل شدن به سیستم عملیاتی کسب‌وکار باید در دستور کار باشد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نشست «هوش مصنوعی و دین» برگزار می‌شود

  مقاله قبلی

  معرفی واتسون، به عنوان دستیار صوتی IBM

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.