سلامت
اخبار

دعوت به هم‌اندیشی وزارت بهداشت از شرکت‌های فعال در حوزه سلامت الکترونیک

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایمنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با هدف شناسایی راه‌های توسعه هوش مصنوعی در کشور، خاصه در بخش سلامت و تحقق بسترها و مکانیزم‌های دیجیتالی در اداره امور حوزه سلامت، از شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان دعوت کرد تا در این زمینه به هم‌اندیشی بپردازند.

  به گفته علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کمیته سلامت دیجیتال وزارت بهداشت، امروزه فناوری‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها روندهای اداری، نسخه‌نویسی، دریافت دارو و بسیاری از امور درمانی را دیجیتالی کرد. با این اقدام، می‌توان در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده، واسطه‌های گوناگون را حذف نموده و با افزایش بهره‌وری، زمینه‌های بسیاری را برای پیوند هر چه بیشتر فناوری‌های نوظهور نظیر هوش مصنوعی به حوزه سلامت را فراهم کرد.

  سلامت

  این مقام مسئول با توجه اهمیت روزافزون هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور در کشورمان، از تمامی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایران درخواست کرد تا با یکدیگر و نیز با این سازمان مسئول به هم‌اندیشی بپردازند. تا به امروز از فناوری‌هایی نظیر محاسبات ابری، هوش مصنوعی و امضای دیجیتال در حوزه سلامت استفاده شده و تأثیرات موفقی نیز در این حوزه ایجاد کرده است. اما برای توسعه این مسیر و هوشمندسازی هر چه بیشتر فرایندهای حوزه سلامت، نیاز است تا کنشگران فعال در این زمینه با یکدیگر هم‌اندیشی داشته باشند.

  علی شریفی زارچی همچنین اشاره داشت که در کشور ظرفیت‌های بزرگی برای توسعه فناوری‌های دیجیتالی وجود دارد؛ بنابراین یکی از اهداف منظور شده در این هم‌اندیشی و نیز برنامه‌هایی شبیه به این، بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی و فنی کشور است. در حال حاضر ایران از منظر تولید دانش در حوزه هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور رتبه بسیار ارزشمندی در جهان دارد. اما متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم این دستاوردهای نظری را به نحو مطلوبی به کار ببندیم و فرایندهای حوزه سلامت را هوشمندسازی کنیم. در همین راستا، نیاز به هم‌اندیشی بیشتر بین استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهای متولی در این زمینه وجود دارد تا بتوانیم علوم تولید شده خودمان را به کار ببندیم.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۱]

  هزینه ۲۷ میلیارد تومانی برای توسعه زبان فارسی در محیط رایانه‌ای تا به امروز

  مقاله قبلی

  متدهایی برای ارزیابی عملکرد مدل طبقه بندی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.