40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دعوت به هم‌اندیشی وزارت بهداشت از شرکت‌های فعال در حوزه سلامت الکترونیک

دعوت به هم‌اندیشی وزارت بهداشت از شرکت‌های فعال در حوزه سلامت الکترونیک

به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایمنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با هدف شناسایی راه‌های توسعه هوش مصنوعی در کشور، خاصه در بخش سلامت و تحقق بسترها و مکانیزم‌های دیجیتالی در اداره امور حوزه سلامت، از شرکت‌های دانش‌بنیان کشورمان دعوت کرد تا در این زمینه به هم‌اندیشی بپردازند.

به گفته علی شریفی زارچی، سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کمیته سلامت دیجیتال وزارت بهداشت، امروزه فناوری‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان با بهره‌گیری از آن‌ها روندهای اداری، نسخه‌نویسی، دریافت دارو و بسیاری از امور درمانی را دیجیتالی کرد. با این اقدام، می‌توان در بسیاری از هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده، واسطه‌های گوناگون را حذف نموده و با افزایش بهره‌وری، زمینه‌های بسیاری را برای پیوند هر چه بیشتر فناوری‌های نوظهور نظیر هوش مصنوعی به حوزه سلامت را فراهم کرد.

سلامت

این مقام مسئول با توجه اهمیت روزافزون هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور در کشورمان، از تمامی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان ایران درخواست کرد تا با یکدیگر و نیز با این سازمان مسئول به هم‌اندیشی بپردازند. تا به امروز از فناوری‌هایی نظیر محاسبات ابری، هوش مصنوعی و امضای دیجیتال در حوزه سلامت استفاده شده و تأثیرات موفقی نیز در این حوزه ایجاد کرده است. اما برای توسعه این مسیر و هوشمندسازی هر چه بیشتر فرایندهای حوزه سلامت، نیاز است تا کنشگران فعال در این زمینه با یکدیگر هم‌اندیشی داشته باشند.

علی شریفی زارچی همچنین اشاره داشت که در کشور ظرفیت‌های بزرگی برای توسعه فناوری‌های دیجیتالی وجود دارد؛ بنابراین یکی از اهداف منظور شده در این هم‌اندیشی و نیز برنامه‌هایی شبیه به این، بهره‌برداری از ظرفیت‌های علمی و فنی کشور است. در حال حاضر ایران از منظر تولید دانش در حوزه هوش مصنوعی و فناوری‌های نوظهور رتبه بسیار ارزشمندی در جهان دارد. اما متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم این دستاوردهای نظری را به نحو مطلوبی به کار ببندیم و فرایندهای حوزه سلامت را هوشمندسازی کنیم. در همین راستا، نیاز به هم‌اندیشی بیشتر بین استارت‌آپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهای متولی در این زمینه وجود دارد تا بتوانیم علوم تولید شده خودمان را به کار ببندیم.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]