وایز آنالیتیکس
هوش مصنوعی در ایران

وایز آنالیتیکس ؛ پلتفرم تحلیل داده‌های کلان

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  گروه وایز آنالیتیکس در سال ۱۳۹۷ در زمینه راه اندازی پلتفرم تحلیل توزیع شده داد‌ه‌های کلان با اجرای روش‌های هوش مصنوعی و نقش مشاوره تحلیلگر پروژ‌ه‌ها راه‌اندازی شد.

  محصول گروه وایز آنالیتیکس تحلیل بازار بوده که این تحلیل در سه سطح تحلیل تجویزانه، تحلیل پیش‌گویانه و تحلیل توصیفی انجام می‌شود. محصول ارائه شده در حوزه صنایع در زمینه‌هایی همچون مخابرات، بانک و امور مالی، صنایع خدمت‌رسان، بازی و خرده‌فروشی کاربرد دارد.

  از جمله سرویس‌های ارائه شده این گروه می‌توان به تحلیل داده‌کاوی و لاگ‌ها شامل تحلیل علت یابی رخدادها، تشخیص لحظه‌ای ناهنجاری‌ها و جستجوهای پیچیده نمایش پیشرفته داد‌ه‌ها؛ پلتفرم تحلیل داد‌ه‌های کلان مبتنی بر هوش مصنوعی شامل زیرساخت ابری، مقیاس پذیر، تحلیل‌های بلادرنگ و تجمیعی و انواع پایگاه داد‌ه‌های SQL,NOSQL؛ نگهداری پیش‌گویانه شامل جلوگیری از رخدادهای حساس، پیش‌بینی نیازهای آتی، نگهداری موثر، قابل یکپارچه سازی با سنسورهای IOT و سیستم‌های توصیه‌گرشامل استفاده از انواع داد‌ه‌ها، پیشنهادات شخصی‌سازی شده و یکپارچه‌سازی با وب و برنامه‌های موبایل اشاره کرد.

  از دیگر سرویس‌های گروه وایز آنالیتیکس تحلیل رفتار مشتریان شامل جمع‌آوری و تحلیل داده مشتریان، مانیتورینگ و یادگیری رفتار مشتریان و دسته‌بندی مشتریان؛ قیمت‌گذاری پویا شامل قیمت‌گذاری پویا بی‌درنگ و یادگیری مدل از انواع داد‌ه‌های (زمانی و مکانی و …)؛ تشخیص و شناسایی تقلب شامل تشخیص و پیش‌بینی تقلب‌ها و تشخیص ناهنجاری‌ها هستند.

  این گروه همچنین در زمینه تحلیل شبکه‌های اجتماعی و در حوز‌ه‌هایی همچون تبلیغات هوشمند، راه‌اندازی کمپین‌های رقابتی، توقف پخش اخبار و مصور‌سازی تاثیرات شبکه نیز فعالیت دارد.

  روش درآمدزایی گروه وایز آنالیتیکس فروش خدمات نرم افزاری بوده و نقش هوش مصنوعی در محصول آن به صورت مستقیم و زیاد ارزیابی شده‌است. این گروه وابسته به دانشگاه شریف مشتریانی در دو بخش دولتی و خصوصی داشته و شعار آن هوش‌ مصنوعی در تحلیل کلان داد‌ه‌ها است.


  وایز آنالیتیکس در یک نگاه

  وایز آنالیتیکس


  ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه داده کاوی را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
  هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۲]

  تمرکز کارشناسان صنعت نفت برای هوشمندسازی روندهای این حوزه به کمک هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  اگر در بحث هوش مصنوعی رقابت نکنیم، بازنده رقابت تکنولوژی حوزه حمل‌ونقل خواهیم شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *