صنعت مخابرات
اخبارهوش مصنوعی در ایران

تدوین برنامه جامع هوش مصنوعی؛ مطالبه فعالان صنعت مخابرات از رئیس جمهور منتخب

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) در نامه‌ای به آیت‌الله رئیسی، رئیس جمهور منتخب، ضمن تبریک به او دغدغه‌های فعالان این صنعت را با او به اشتراک گذاشتند.

  در این نامه، فعالان اقتصادی صنعت مخابرات اشاره‌ای به برنامه‌ها و صحبت‌های آقای رئیسی در نخستین نشست انتخاباتی خود با اتاق بازرگانی داشتند. در این نشست آقای رئیسی به نمونه‌هایی از برنامه‌های اقتصادی خود اشاره داشتند. از جمله:

  -اجرای قانون بهبود فضای کسب‌وکار

  -استفاده از ابزار دیپلماسی برای ایجاد بازارهای صادراتی در کشورهای همسایه

  -ایجاد تیم اقتصادی قوی و هماهنگ در دولت آینده

  – ایجاد ثبات برای رسیدن به اقتصادی قدرتمند

  – تاکید بر تولید

  – کاستن از نقش تصدی‌گری دولت و سپردن امور به دست بخش خصوصی

  در نامه فعالان اقتصادی حوزه مخابرات با یادآوری این برنامه‌ها، بر این نکته تاکید شده است که فعالان بخش خصوصی در انتظار استفاده از پتانسیل و تجربیات خود هستند.

  صنعت مخابرات

  از مهم‌ترین نکاتی که در نامه اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات از آن صحبت شده است اهمیت حرکت به سمت دولت هوشمند است: «حضرت آیت الله رئیسی، یقیناً حضرتعالی می‌دانید که دیگر، دولت الکترونیکی در برنامه کشورهای توسعه یافته جایگاهی ندارد و دولت هوشمند همان طور که در برنامه انتخاباتی جنابعالی نیز به کرات به آن اشاره شد در دستور کار دولتمردان کشورهای صنعتی و توسعه یافته قرارگرفته است.»

  فعالان صنعت مخابرات کارهای انجام‌شده در کشورهای دیگر در زمینه هوش مصنوعی را مثالی از حرکت به سمت دولت هوشمند دانسته و بر ضرورت تدوین برنامه‌ جامع هوش مصنوعی در ایران تاکید کرده‌اند. در این نامه به آماری هم در این زمینه استناد شده است: «در حال حاضر حدود ۴۵ کشور، برنامه‌ها و استراتژی‌های خود را در زمینه دولت هوشمند رونمایی کرده اند و حتی برخی از اتحادیه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای و مجامع، از جمله اتحادیه اروپا نیز به تدوین استراتژی جامع در این خصوص پرداخته اند.»

  در پایان نامه نیز با اشاره به جایگاه اول منطقه‌ای ایران در زمینه هوش مصنوعی، کاربردهای هوش مصنوعی در ایران بسیار کم دانسته شده و از رئیس جمهور منتخب خواسته شده است در استفاده از دانش اندیشمندان و متخصصان این حوزه بازنگری‌های اساسی صورت گیرد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  استفاده بهینه از هوش مصنوعی در گرو جمع‌آوری داده‌‌هاست

  مقاله قبلی

  CryptoHawk.AI: ابزاری برای پیش‌بینی قیمت رمزارزها

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.