اولین ربات وکیل
کاربردهای هوش مصنوعیهوش مصنوعی در جهان

اولین ربات وکیل و طلاقی که منجر به تولد آن شد

  0
  زمان مطالعه: ۴ دقیقه

  داستان از جایی شروع شد که پدر و مادر آندرو آرودا تصمیم به جدایی از همدیگر گرفتند. آندرو پس از مشاهده‌ی روند پیچیده و گران‌قیمت طلاق تحقیقاتی را انجام داد که منجر به راه اندازی ROSS یعنی اولین ربات وکیل شد. راس محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی را برای افزایش توانایی‌های شناختی وکلا ایجاد می‌کند. اعضای تیم استارتاپ راس را مهندسان کامیپیوتر و هوش مصنوعی ، طراحان و وکلایی تشکیل می‌دهند که با استفاده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها به دنبال حل مشکلات قانونی هستند. آنها می‌خواهند به وکلا کمک کنند تا زمان زیادی را که برای رسیدگی به یک پرونده نیاز است کاهش دهند.

  چه کسانی راس را تاسیس کردند؟

  استارتاپ راس در سال ۲۰۱۴ و توسط آندرو آرودا و جیمو اوبیاگله تاسیس شد. آندرو آرودا در حال حاضر مدیر عامل راس است. او همچنین یک سخنران برجسته بین المللی درباره هوش مصنوعی و برپایی عدالت است که از فارغ التحصیلان رشته حقوق دانشگاه ساسکاچوان کانادا به شمار می‌رود. آرودا در سال ۲۰۱۷ در فهرست سی زیرِ سی مجله فوربس قرار گرفت. این فهرست به معرفی سی نفر از افراد زیر سی سال می‌پردازد که در ۱۵ حوزه مختلف به موفقیت برجسته‌ای نائل شده‌اند.
  جیمو اوبیاگله هم‌بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری راس است. او درباره هوش مصنوعی و تجارت به سخنرانی می‌پردازد و یکی از متخصصین هوش مصنوعی دانشگاه تورنتو است، دانشگاهی که از پیشگامان هوش مصنوعی در جهان است. راس در حال حاضر دو مرکز در سان فرانسیسکو و تورنتو دارد.

  اولین ربات وکیل چگونه کار می کند؟

  این ربات وکیل از فناوری ابررایانه واتسون آی‌بی‌ام و پردازش زبان طبیعی برای جستجوی و تهیه اطلاعات حقوقی از استنادهایی که به پرونده‌ها صورت گرفته تا خلاصه‌های قانونی استفاده می‌کند. دیتابیس راس شامل بسیاری از پرونده‌های قضایی منتشر شده و یا منتشر نشده در سطح ایالتی و فدرال کشور آمریکا است که قدمت برخی از این پرونده ها بیش از ۱۰۰ سال است. از آنجایی که راس یک ابزار جستجوی پیشرفته است به عنوان یک منبع اطلاعاتی قوی از طرق مختلف به وکلا کمک می‌کند.

   

  چه چیزی راس را متمایز کرده است؟

  اولین ربات وکیل

  راس چه ویژگی‌هایی دارد؟

  این ربات وکیل به هزاران وکیل دادگستری که در طیف گسترده ای از شرکت ها و در همه زمینه های حقوقی فعالیت می‌کنند ، خدمات ارائه می‌دهد. البته این خدمات محدود به وکلا نیست و همه می‌توانند از این اطلاعات بهره‌مند شوند. نگاهی بیاندازیم به ویژگی‌ها و خدماتی که راس ارائه می‌دهد:

  ۱- جستجوی معنایی مبتنی بر سوال

  با استفاده از این ویژگی می‌توانید سوال حقوقی خود را به همان شکلی که از همکاران خود می پرسید مطرح کنید و راس بهترین پاسخ را به سوال شما می دهد. هوش مصنوعی راس با بهره‌گیری از جستجوی پیشرفته توانایی درک و شناخت اصطلاحات حقوقی موجود در سوال را دارد و متون حاوی این اصطلاحات را به کاربر نشان می‌دهد.

  ۲- مشابهت‌یابی متون

  بررسی پرونده‌های قضایی و حقوقی مشابه، به وکلا کمک می‌کند از استدلال های انجام شده در آنها بهره ببرند تا بتوانند موضع قوی‌تر و مستدل‌تری در دادگاه داشته باشند . با استفاده از این ویژگی راس، وکلا می‌توانند تمامی موضوعات مشابه با کیس مورد نظر خود را بر اساس ایالت و تاریخ بررسی کنند. راس از وکلا به عنوان کاربران می‌خواهد از هیچ تلاشی برای دفاع از موکلان خود فروگذاری نکنند.

  ۳- تجزیه و تحلیل اسناد

  تحلیل اسناد و پرونده های گذشته امکانی‌ست که راس در اختیار وکلا قرار می‌دهد و به آن ها می‌گوید که کدام استدلال از نظر دادگاه تایید شده و یا کدام یک نقض شده و مورد تردید قرار گرفته است . با این کار وکلا می‌توانند با آمادگی هرچه بیشتر برای ارائه استدلال های قوی در دادگاه حاضر شوند.

  ۴- بررسی اجمالی متمرکز بر سوال

  اگر فرصت زیادی برای بررسی پرونده‌های مختلف ندارید با استفاده از این ویژگی قادر خواهید بود با مطرح کردن سوال خود یک راست به سراغ موضوع موردنظرتان بروید. در این دیتابیس گزینه‌ای به نام بررسی اجمالی پرونده وجود دارد. با کلیک روی این گزینه کادری باز می‌شود و به شما این امکان را می‌دهد تا سوال خود را در آنجا وارد کنید و متن برجسته شده را به عنوان پاسخ مشاهده نمایید.

  ۵- تفسیرها و مباحث پرونده

  مشاهده پرونده‌های مشابه و مطالعه تفسیرهای مختلفی که از آنها شده است گره‌گشای خوبی برای وکلا است. راس به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت پرونده‌هایی را که نقض شده‌اند یا به آن ها ایراد وارد شده است بیابید.

  در حال حاضر راس دسترسی ۱۴ روزه‌ی رایگان را در اختیار وکلا قرار می‌دهد و پس از آن افراد می‌توانند با پرداخت ماهانه ۸۹ دلار به طور دائمی از خدمات این استارتاپ استفاده کنند.

   

  وکلا در مورد راس چه می گویند؟

  اولین ربات وکیل

  بسیاری از وکلا و شرکت‌های بزرگ در حال حاضر از خدمات این ربات وکیل استفاده می‌کنند. شرکت حقوقی Baker & Hostetler از اولین مشتریان راس بود که از این ابزار هوش مصنوعی به عنوان دستیاری برای کمک به وکلایش در بخش پرونده‌های مالی و ورشکستگی استفاده کرد.

  همچنین درمن مور دستیار و شاغل در شرکت تامپسون کوبرن می‌گوید:

  راس کاری کرده است تا دیگر مجبور نباشید در تاریکی شلیک کنید و سپس به دنبال شکار بگردید.” این جمله اشاره‌ای است به فرایند سخت و پیچیده‌ی جستجوی هزاران پرونده حقوقی

  آینده‌ی راس

  آروودا معتقد است که فناوری این پتانسیل را دارد تا دسترسی افراد به خدمات حقوقی را بسیار بیشتر کند.کاربردی که هم‌اکنون استارتاپ راس دارد کمک به وکلا برای استفاده‌ی بهینه از زمان است، آن هم در شغلی که که ارزش زمان با پول برابری می‌کند. او در این رابطه می‌گوید:

  تحقیقات ۲۰ در صد از زمان یک وکیل را به خود اختصاص می دهد. ما می توانیم این زمان را از چندین ساعت به چند دقیقه کاهش دهیم، چه بسا به چند ثانیه.

  به کارگیری هوش مصنوعی در موسسات حقوقی یک روند آهسته و مرحله‌ای خواهد بود. اگرچه فناوری پردازش زبان طبیعی در اسکن و پیش‌بینی اینکه چه اسنادی برای یک پرونده مرتبط خواهد بود مفید است، با این حال سایر وظایف وکلا، مانند مشاوره با مشتری، نوشتن خلاصه نامه‌های حقوقی، مذاکره و حضور در دادگاه کار ربات‌ها نیست. به عبارت دیگر یک روبات نمی‌تواند جایگزین وکلا شود، حداقل نه به این زودی. اما اگر یک وکیل هستید بعید نیست در آینده ای نزدیک علاوه بر قانع کردن دادگاه مجبور شوید مراجعان خود را نیز متقاعد کنید که کار شما بهتر از اولین ربات وکیل است.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ژنوم هایی که با استفاده از هوش مصنوعی ساخته شده اند

  مقاله قبلی

  آموزش اینترنت اشیا: این وبینار رایگان را از دست ندهید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.