همکاری تجاری
رویدادها

فراخوان همکاری تجاری با چین در حوزه هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  فراخوان فرصت‌های همکاری تجاری و فناوری ایران و چین در حوزه هوش مصنوعی منتشر شد. این همکاری‌ها منجر به توسعه فناوری هوش مصنوعی و تعریف طرح‌های مشترک میان دو کشور خواهد شد.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایرنا، در فراخوان منتشر شده از همه علاقه‌مندان و فعالان ایرانی این حوزه دعوت شده تا با حضور در این طرح، از مزایای همکاری با خانه نوآوری و صادرات فناوری ساخت ایران در چین یا مراکز تخصصی هوش مصنوعی این کشور بهره‌مند شوند.

  طبق اعلامی که روز دوشنبه، ۳ آبان ماه سال ۱۴۰۰ توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری صورت گرفت، رویداد همکاری تجاری و فناوری ایران و چین فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت‌های فناورانه کشور چین برای فعالان ایرانی این حوزه است.

  شایان ذکر است که در کشور چین مراکز زیادی به شکل تخصصی در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می‌کنند.

  شرکت‌هایی که برای مشارکت در این طرح و پروژه‌های تحقیقاتی علاقه‌مند هستند، می‌توانند برای حضور در این طرح اعلام

  آمادگی کنند. این همکاری‌ها در حوزه‌ها و شاخه‌های مختلف حوزه هوش مصنوعی شکل خواهد گرفت.

  همکاری تجاری

  چرا چین؟

  کشور چین از نظر ثبت اختراعات هوش مصنوعی در جهان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. از طرفی پیشرفت صنعت هوش مصنوعی در این کشور در سال‌های اخیر رشدی چشمگیر داشته است و قابلیت‌های مربوط به نوآوری فناورانه در برخی مناطق این کشور در میان برترین‌های جهان قرار دارد.

  به غیر از این، کشور چین به دنبال رهبری نوآوری در هوش مصنوعی در دنیا است و آماده همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی فعال در زمینه هوش مصنوعی است.

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با حمایت از برگزاری این رویداد به علاقه‌مندان حوزه هوش مصنوعی کشور فرصت داده تا از توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود در این کشور بهره ببرند. علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://tesc.ir مراجعه کنند.

   

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  درخشش تیم نوآوری و اختراعات ایران در مسابقات تکنوفست ترکیه

  مقاله قبلی

  استفاده از حملات تخاصمی برای افزایش دقت پیش‌بینی انرژی مولکولی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در رویدادها

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.