فراخوان
اخبارکسب‌و‌کارهوش مصنوعی در ایران

مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی فراخوان همکاری صادر کرد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت همکاری با دانشگاه‌ها و پارک‌های فناوری فراخوان صادر کرد. متن کامل این فراخوان که با عنوان «فراخوان دعوت به همکاری با مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی» در وب‌سایت پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات منتشر شده، به شرح زیر است:

  «به اطلاع کلیه دانشگاه‌ها، پارک‌های فناوری و آموزشگاه‌های علمی فعال در حوزه هوش مصنوعی می‌رساند مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در نظر دارد با عنایت به ماموریت‌های محوله در زمینه انجام پژوهش‌های کاربردی در حوزه‌های مختلف، برای ارائه خدمات آزمایشگاهی هوش مصنوعی و همچنین تربیت و به‌کارگیری نیروی متخصص به عنوان همکار پروژه از مجموعه‌های فوق الذکر دعوت به عمل آورد. لذا در صورت تمایل می توانید سوالات و تقاضای همکاری خود را به آدرس ایمیل AI-Center@itrc.ac.ir  ارسال نمایند.»

  پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بر فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای محققان هوش مصنوعی کشور به‌ویژه در زمینه داده و ابزار پردازش و ارائه خدمات تمرکز دارد.

  اخیرا علی اصغر انصاری طی حکمی به سمت ریاست این پژوهشگاه منصوب شده است. در متن حکم او بر ساماندهی و ایجاد قوام ساختاری مرکز فوق در پژوهشگاه ICT، تهیه محتوای کاربردی، ملموس و فاخر با هدف فرهنگ‌سازی کاربردهای هوش مصنوعی برای آحاد جامعه و نیز استخراج زمینه‌های ارائه خدمات به کلیه بخش‌های کشور با اولویت دهی به فعالان بخش خصوصی به عنوان اهم انتظارات، تاکید شده است.

  همچنین توسعه چارچوب همکاری و تفاهمات با دانشگاه‌های شاخص کشور و استفاده از ظرفیت آن‌ها در شکل‌گیری مرکز فوق برای تبدیل شدن به قطب تأثیرگذار علمی در زمینه هوش مصنوعی در دستور کار این پژوهشگاه قرار گرفته است.

  مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی بهمن ماه سال گذشته با همکاری وزارت علوم و مشارکت دانشگاه‌های شریف، تهران و امیرکبیر در پژوهشگاه ارتباطات راه اندازی شد.

  فراخوان جدید این پژوهشگاه فرصتی مناسب برای علاقه‌مندان به حوزه هوش مصنوعی است تا بتوانند در توسعه و پیشبرد تحقیقات هوش مصنوعی در کشور تاثیرگذار باشند.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  کاربرد هوش مصنوعی در صنعت: تولیدکنندگان از فناوری استقبال می‌کنند

  مقاله قبلی

  جایگاه هوش مصنوعی در بانکداری و تشخیص صحت تراکنش‌های بانکی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.