فناوری سروین
هوش مصنوعی در ایران

فناوری سروین رایانه ایرانیان ؛ فعال حوزه اینترنت اشیاء

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  فناوری سروین رایانه ایرانیان، فعال در حوز‌ه‌های اینترنت اشیا برای هوشمندسازی شهری و صنعتی، سلامت و دامداری و کشاورزی، با ارائه محصولی در زمینه تکنولوژی‌های مکان‌یابی داخل ساختمان و تشخیص فعالیت در بخش هوش مصنوعی حضور دارد. فناوری سروین همچنین در زمینه اینترنت اشیاء و پوشیدنی‌های هوشمند، مشغول به فعالیت است. از جمله محصولات این شرکت می‌توان به سروین فارم،اینجاست و اسمارت کتل اشاره کرد.

  سروین فارم

  سروین فارم مجموعه‌‌ای دانش محور در حوزه مدیریت هوشمند مزارع بوده که از فناوری اینترنت اشیاء و تحلیل داد‌ه‌های سنسورهای هوشمند، در راستای بهره‌وری مزارع دامداری استفاده می‌کند. سروین فارم حاصل مشارکت گروه صنعتی کشاورزی محسنیان و شرکت سها آگرین تک از یک سو و شرکت فناوری سروین از سوی دیگر است.

  اینجاست

  اینجاست محصولی است که به محض ورود شما به مراکز خرید قادر خواهید بود موقعیت شما را داخل ساختمان، روی تلفن همراهتان مشخص کند و علاوه بر آن در صورت نیاز، با دوستانتان به اشتراک بگذارد. از دیگر خدمات ارائه شده از سوی اینجاست می‌توان به نمایش کوتاهترین مسیر ممکن به سوی مقصد انتخابیتان اشاره کرد.

  اسمارت کتل

  اسمارت کتل، سامانه مدیریت هوشمند سلامت دام است. این سامانه یک سنسور پوشیدنی برای دام بوده که با فراهم کردن امکان ثبت و بررسی هوشمند رفتار و موقعیت دام، علاوه بر فراهم کردن امکان تحلیل و بررسی خوراک و سلامت دام، امکان تحلیل سطح بالا و مدیریتی در زمینه آسایش و راحتی دام را نیز فراهم می‌کند. علاوه براین، این سامانه شامل سنسورهای بی‌سیم محیطی دما و رطوبت نیز بوده که امکان سنجش شرایط محیطی دام را فراهم می‌آورد.

  علاوه بر موارد مطرح شده، لازم به ذکر است که سرویس مکان‌یابی داخل ساختمان، شامل تولید نقشه‌های دیجیتال متناسب با سامانه‌های همراه و استفاده از سیگنال‌های رادیویی و سنسورهای موجود در سامانه‌های همراه برای یافتن موقعیت فرد یا شیء در درون ساختمان با دقت مناسب است. امروزه با استفاده از GPS موقعیت خود را با دقت ۵ تا ۱۰ متر در فضای باز و با رویت ماهوار‌ه‌ها می‌یابیم، با سرویس مکان‌یابی داخل ساختمان این شرکت، موقعیت خود یا اشیاء را می‌توانیم با دقت ۲ متر در درون فضای بسته بیابیم. این محصول، سرویسی پایه برای ساخت محصولات متنوعی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و با کاربردهای متنوع است. بطور مثال این سرویس در محصول اسمارت کتل این شرکت به منظور موقعیت یابی دام‌ها در مزرعه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در محصول “اینجاست” این شرکت برای موقعیت یابی افراد در مراکز خرید مورد استفاده قرار می‌گیرد.


  فناوری سروین در یک نگاه

  فناوری سروین


  ما فهرستی از شرکت‌های فعال در حوزه داده کاوی را گردآوری کرده‌ایم تا در اختیار علاقه‌مندان و مخاطبان این حوزه قرار دهیم. در صورتی که شما نیز اطلاعات تکمیلی در خصوص این شرکت‌ها یا کسب‌وکارهای دیگری که از قلم افتاده‌اند دارید می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما ارسال نمایید و ما را در تکمیل این فهرست یاری نمایید.
  هوشیو به عنوان پایگاه جامع هوش مصنوعی در ایران، ارائه‌دهنده به‌روزترین اخبار و مقالات این حوزه است.
  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۳]

  یادگیری ماشین بدون‌ نظارت: تحلیل انواع الگوریتم خوشه بندی

  مقاله قبلی

  متاورس چیست و چطور کار می‌کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *