دانش هوش مصنوعی
اخبار

فناوری‌ها و دانش هوش مصنوعی در مسیر توسعه و پیشرفت روزافزون

  0
  زمان مطالعه: < 1 دقیقه

  رشد و ارتقای دانش هوش مصنوعی و توسعه هدفمند کشور در این حوزه، در گرو استفاده از داده‌‌های روز و تحلیل‌‌های کارآمد است.

  در همین راستا، طبق اعلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد همکاری مشترکی برای چاپ کتاب «فناوری هوش مصنوعی و رویکرد‌‌های استراتژیک کشورها» آغاز نماید. این حرکت با هدف ارائه تصویری واضح و روشن از وضعیت فعلی این صنعت در کشورهای مختلف دنیا، در دستور کار قرار گرفته است.

  کتاب حاضر که به همت شرکت مشاوران ارزش سورین در تعامل با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به چاپ رسیده است، بر موضوعاتی همچون تحلیل داده‌‌های خام استارتاپی، پتنت و مقالات علمی به همراه تحلیل محتوای برنامه‌‌های ملی کشورها که دولت‌ها آن‌ها را تدوین کرده‌اند، تمرکز دارد.

  دانش هوش مصنوعی در حال حاضر، اصلی‌ترین جریان تحول‌گرای صنایع در سراسر جهان است و توسعه و پیشرفت فناوری‌‌های وابسته به آن، یکی از پررنگ‌ترین عوامل اقتدار دولت‌ها محسوب می‌شود. می‌توان عوامل رشد و توسعه روزافزون این حوزه را تنوع و فراوانی داده‌‌های تولیدی، توسعه زیرساخت‌های صنعتی، به‌روزرسانی آن‌ها با آخرین روندهای تولید علم، و نیز افزایش توان پردازشی داده‌‌های حجیم برشمرد.

  همه این موارد باعث شده تا کشورهای پیشرو و دولت‌‌های قدرتمند درصدد تدوین سند استراتژیک و ایجاد برنامه‌ای ملی برای ورود هدفمند به حوزه دانش هوش مصنوعی باشند. بدین منظور، جمع‌آوری اطلاعات دقیق آماری، رصد شرایط و استفاده بهینه از پتانسیل‌‌های این فناوری در عرصه‌‌های مختلف صنعت، انتخابی هوشمندانه برای ورود به این حوزه قلمداد می‌شود و برای مدیران علاقه‌مند به این نوع پیشرفت، امری بایسته می‌نماید.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  چهارده استارتاپ هوش مصنوعی در دهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس

  مقاله قبلی

  فناوری AI این شرکت‌ها را به درآمدزایی می‌رساند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.