فوجیتسو
آموزش هوش مصنوعی و انواع آنآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیبینایی ماشین

فوجیتسو هوش مصنوعی توسعه داده است که ایرادات محصولات را در فرایند تولید تشخیص می‌دهد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  فوجیتسو Fujitsu هوش مصنوعی توسعه داده است که با شناسایی ایرادات ظاهری محصولات به تشخیص به‌موقع نواقص آن کمک می‌کند.

  یافتن معایب محصولات در حین تولید مزایای بسیاری دارد. اگر بتوان در فرایند تولید فهمید که محصولی ایرادات ظاهری دارد می‌توان در همان لحظه آن مورد را برای بررسی‌های بیشتر از خط تولید خارج کرد. با این کار از اتلاف منابع جلوگیری می‌شود و دیگر تولید محصولی معیوب که به کار مشتری نمی‌آید هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم برای تولیدکننده به بار نمی‌آورد.

  از سوی دیگر، با این کار از میزان کالاهای مرجوعی شرکت کاسته می‌شود. بازگرداندن کالا ازسوی مصرف‌کننده می‌تواند برای تولیدکنندگان و برندها بسیار زیان‌بخش باشد و به اعتبار شرکت لطمه بزند.

  فوجیتسو

  راه‌حلی که فوجیتسو با کمک مدل‌های هوش مصنوعی بدان دست یافته است می‌تواند از بروز تعداد زیادی از مشکلاتی که گفتیم جلوگیری کند. حال بهتر است به سراغ این موضوع برویم که فوجیتسو چگونه توانسته است با کمک هوش مصنوعی بخش زیادی از این مشکلات را حل کند؟

  فرایند آموزش و یادگیری مدل‌ هوش مصنوعی فوجیتسو بر روی تصاویر محصولات معیوب انجام شده است. این ایرادات شبیه‌سازی شده‌اند، بنابراین داشتن تصاویری واقعی از محصولاتی که در خط تولید ایرادات و نواقصی داشته‌اند ضروری نبوده است.

  فوجیتسو این تکنولوژی را در کارخانه ناگانوی Nagano Plant خود آزمایش کرده است. در این کارخانه تجهیزات الکترونیک تولید می‌شود. نتیجه آزمایش بسیار امیدوارکننده بود. با استفاده از این فناوری هوش مصنوعی ۲۵درصد از نفر ساعتی که صرف شناسایی محصولات معیوب می‌شد کاسته شد.

  هوش مصنوعی قادر است مشکلاتی مثل رشته‌های فرسوده یا الگوهای سیم‌کشی ناقص را با دقت بسیار بالا در محصولاتی که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند تشخیص دهد.

  فوجیتسو

  هوش مصنوعی فوجیستو هنگامی که روی محصولاتی که ایرادات ظاهری دارند اعمال می‌شود عدد ۹۸ درصد را در سنج AUROC Area Under the Receiver Operating Characteristics نشان می‌دهد.

  این غول فناوری ژاپن قصد دارد از این ابزار پیشرفته هوش مصنوعی در تولید برند COLMINA استفاده کند. هدف از این کار ایجاد تحول دیجیتال به‌ویژه در بخش تولید است.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  شاهکار بخش هوش مصنوعی فیس بوک: جهشی در حوزه بینایی کامپیوتر

  مقاله قبلی

  تشخیص بیماری کووید ۱۹ با استفاده از راهکارهای هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.