Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 فوجیتسو هوش مصنوعی توسعه داده است که ایرادات محصولات را در فرایند تولید تشخیص می‌دهد

فوجیتسو هوش مصنوعی توسعه داده است که ایرادات محصولات را در فرایند تولید تشخیص می‌دهد

فوجیتسو Fujitsu هوش مصنوعی توسعه داده است که با شناسایی ایرادات ظاهری محصولات به تشخیص به‌موقع نواقص آن کمک می‌کند.

یافتن معایب محصولات در حین تولید مزایای بسیاری دارد. اگر بتوان در فرایند تولید فهمید که محصولی ایرادات ظاهری دارد می‌توان در همان لحظه آن مورد را برای بررسی‌های بیشتر از خط تولید خارج کرد. با این کار از اتلاف منابع جلوگیری می‌شود و دیگر تولید محصولی معیوب که به کار مشتری نمی‌آید هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم برای تولیدکننده به بار نمی‌آورد.

از سوی دیگر، با این کار از میزان کالاهای مرجوعی شرکت کاسته می‌شود. بازگرداندن کالا ازسوی مصرف‌کننده می‌تواند برای تولیدکنندگان و برندها بسیار زیان‌بخش باشد و به اعتبار شرکت لطمه بزند.

فوجیتسو

راه‌حلی که فوجیتسو با کمک مدل‌های هوش مصنوعی بدان دست یافته است می‌تواند از بروز تعداد زیادی از مشکلاتی که گفتیم جلوگیری کند. حال بهتر است به سراغ این موضوع برویم که فوجیتسو چگونه توانسته است با کمک هوش مصنوعی بخش زیادی از این مشکلات را حل کند؟

فرایند آموزش و یادگیری مدل‌ هوش مصنوعی فوجیتسو بر روی تصاویر محصولات معیوب انجام شده است. این ایرادات شبیه‌سازی شده‌اند، بنابراین داشتن تصاویری واقعی از محصولاتی که در خط تولید ایرادات و نواقصی داشته‌اند ضروری نبوده است.

فوجیتسو این تکنولوژی را در کارخانه ناگانوی Nagano Plant خود آزمایش کرده است. در این کارخانه تجهیزات الکترونیک تولید می‌شود. نتیجه آزمایش بسیار امیدوارکننده بود. با استفاده از این فناوری هوش مصنوعی 25درصد از نفر ساعتی که صرف شناسایی محصولات معیوب می‌شد کاسته شد.

هوش مصنوعی قادر است مشکلاتی مثل رشته‌های فرسوده یا الگوهای سیم‌کشی ناقص را با دقت بسیار بالا در محصولاتی که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند تشخیص دهد.

فوجیتسو

هوش مصنوعی فوجیستو هنگامی که روی محصولاتی که ایرادات ظاهری دارند اعمال می‌شود عدد 98 درصد را در سنج AUROC Area Under the Receiver Operating Characteristics نشان می‌دهد.

این غول فناوری ژاپن قصد دارد از این ابزار پیشرفته هوش مصنوعی در تولید برند COLMINA استفاده کند. هدف از این کار ایجاد تحول دیجیتال به‌ویژه در بخش تولید است.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.