40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 فیلم آموزش علوم داده – تعریف علوم داده (درس دهم)

فیلم آموزش علوم داده – تعریف علوم داده (درس دهم)

برای یادگیری علم داده قدم اول این است که با تعریف علوم داده آشنایی داشته باشیم. منابع مختلف تعاریف مختلفی برای علوم داده دارند، اما مفهوم مشترکی که می‌توان از تعریف علوم داده ارائه شده توسط آن‌ها دریافت کرد این است که علم داده به معنی استخراج دانش از داده‌هایی است که با استفاده از روش‌های مختلف جمع‌آوری می‌شوند. فردی که مسئولیت رسیدگی به داده‌ها را دارد دانشمند داده است. دانشمند داده یک مشکل تجاری پیچیده را در نظر می‌گیرد و درباره آن تحقیق می‌کند و سپس از داده‌ها و اطلاعاتی که از آن استخراج کرده برای حل مشکل استفاده می‌کند.

اگر تا اینجا متوجه شدید که به علم داده علاقه‌مند هستید، باید قدم بعدی را برای آشنایی با تعریف علوم داده بردارید و آن هم این است که متوجه شوید از کجا باید شروع کنید. مهم‌ترین موضوع این است که درک درست و عمیقی از حوزه کسب‌‍و‌کار و البته خلاقیت زیاد داشته باشید. البته که هر شروعی نیاز به یک مقدمه دارد و مقدمه یادگیری علوم داده ویدئویی است که قسمت اول آن پیش از این منتشر شده و قسمت پایانی آن را در زیر می‌توانید مشاهده کنید.

تعریف علوم داده

همان‌طور که در بخش قبل هم توضیح داده شد، در این مقدمه مفاهیم پایه‌ای لازم برای ورود به مبحث علوم داده را خواهید آموخت و می‌توانید با درک مسئولیت‌های یک دانشمند داده، کار خود را آغاز کنید.

در مجموعه فیلم‌های آموزشی علوم داده سایت هوشیو تاکنون 9 قسمت منتشر شده است و در این بخش‌ها به موضوعاتی از جمله ماشین بردار پشتیبانی، رگرسیون لجستیک، الگوریتم جنگل تصادفی، درخت تصمیم، پیش‌بینی زمانی در زبان برنامه‌نویسی R، رگرسیون خطی و غیره پرداخته شده است. شما می‌توانید در انتهای این مطلب به لینک فیلم‌های آموزشی قبلی دسترسی داشته باشید.

در این قسمت که بخش اول آن هم قبلا پخش شده به معرفی علوم داده، آشنایی با وظایف دانشمند داده، مطالبی در ارتباط با اکتساب داده‌ها، آماده‌سازی داده‌ها، تبدیل داده‌ها، یکپارچه‌سازی و کاهش داده‌ها و در نهایت مطالبی مربوط به داده کاوی و مدل‌سازی آشنا خواهید شد.

همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

[button href=”https://hooshio.com/%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d9%86%d9%87-%d9%87%d8%a7/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b9%d9%84%d9%88%d9%85-%d8%af%d8%a7%d8%af%d9%87/” type=”btn-default” size=”btn-lg”]ویدیوهای آموزش علوم داده[/button]

 

دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]