آموزش علوم دادهرسانه‌هاویدیو

فیلم آموزش علوم داده – مشاغل علوم داده (درس یازدهم)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در صورت کسب دانش لازم و داشتن اطلاعات مناسب، خیلی زود زمینه موفقیت برای افراد علاقه‌مند به مشاغل علوم داده فراهم خواهد شد. از آن‌جایی که تقاضای شغلی برای افراد ماهر در زمینه علوم داده در حال افزایش است، دانشمندان داده یا افرادی که در این زمینه شاغل هستند، مطمئنا به زودی با افزایش حقوقی چشم‌گیر روبه‌رو خواهند شد. شرایط حقوقی مشاغل علوم داده به صورتی است که حتی کم‌درآمدترین افراد شاغل در آن هم از زندگی خوبی برخوردار خواهند بود. متوسط حقوق یک دانشمند داده حدود ۱۰۸ هزار دلار در سال است و بسته به دانش و تخصصی که داشته باشد می‌تواند از ۷۹ هزار تا ۱۴۵ هزار دلار در سال دریافت کند. اما چطور می‌توان وارد این حوزه شد؟

  اقتصاد امروز بیشتر به سمت تجزیه و تحلیل گرایش دارد. سال‌هاست که شرکت‌ها در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند. طبق آمار تقاضای شغلی برای افرادی که توانایی استخراج و تفسیر داده‌ها را دارند، زیاد است و این افراد همان دانشمندان داده هستند.

  دانشمند داده ترکیبی از ریاضی‌دانان و دانشمندان کامپیوتر هستند. نقش آن‌ها رمزگشایی از حجم زیادی از داده‌ها و انجام تجزیه‌و‌تحلیل بیشتر برای یافتن روند آن‌ها و دستیابی به بینشی عمیق‌تر از معنای آن‌ها است. برخی از عناوین شغلی برای دانشمندان داده بدین شرح هستند: تحلیلگر هوش تجاری، مهندس داده‌کاوی، معمار داده، دانشمند داده و دانشمند ارشد داده.

  مشاغل علوم داده

  سایت هوشیو تاکنون ۱۰ قسمت از مجموعه ویدئوهای آموزشی علوم داده را منتشر کرده است که در انتهای این مطلب به لینک آن دسترسی خواهید داشت. در آن ویدئوها به مواردی ازجمله رگرسیون خطی و لجستیک، درخت تصمیم، جنگل تصادفی، پیش‎بینی زمانی در زبان برنامه‌نویسی R، الگوریتم جنگل تصادفی و غیره پرداخته شده است. در قسمت یازدهم از این مجموعه که ویدئو آن را می‌توانید در این مطلب مشاهده کنید، به مشاغل علوم داده، نقش‌های یک دانشمند داده، بازار این حرفه و غیره پرداخته شده است.

   

  همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

  ویدیوهای آموزش علوم داده

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  با GPT-3 اولین هوش مصنوعی عمومی AGI در دنیا آشنا شویم

  مقاله قبلی

  آمازون شما را به یک متخصص تبدیل می‌ کند

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.