جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان

فیلم آموزش علوم داده – مشاغل علوم داده (درس یازدهم)

در صورت کسب دانش لازم و داشتن اطلاعات مناسب، خیلی زود زمینه موفقیت برای افراد علاقه‌مند به مشاغل علوم داده فراهم خواهد شد. از آن‌جایی که تقاضای شغلی برای افراد ماهر در زمینه علوم داده در حال افزایش است، دانشمندان داده یا افرادی که در این زمینه شاغل هستند، مطمئنا به زودی با افزایش حقوقی چشم‌گیر روبه‌رو خواهند شد. شرایط حقوقی مشاغل علوم داده به صورتی است که حتی کم‌درآمدترین افراد شاغل در آن هم از زندگی خوبی برخوردار خواهند بود. متوسط حقوق یک دانشمند داده حدود ۱۰۸ هزار دلار در سال است و بسته به دانش و تخصصی که داشته باشد می‌تواند از ۷۹ هزار تا ۱۴۵ هزار دلار در سال دریافت کند. اما چطور می‌توان وارد این حوزه شد؟

اقتصاد امروز بیشتر به سمت تجزیه و تحلیل گرایش دارد. سال‌هاست که شرکت‌ها در حال جمع‌آوری اطلاعات هستند. طبق آمار تقاضای شغلی برای افرادی که توانایی استخراج و تفسیر داده‌ها را دارند، زیاد است و این افراد همان دانشمندان داده هستند.

دانشمند داده ترکیبی از ریاضی‌دانان و دانشمندان کامپیوتر هستند. نقش آن‌ها رمزگشایی از حجم زیادی از داده‌ها و انجام تجزیه‌و‌تحلیل بیشتر برای یافتن روند آن‌ها و دستیابی به بینشی عمیق‌تر از معنای آن‌ها است. برخی از عناوین شغلی برای دانشمندان داده بدین شرح هستند: تحلیلگر هوش تجاری، مهندس داده‌کاوی، معمار داده، دانشمند داده و دانشمند ارشد داده.

مشاغل علوم داده

سایت هوشیو تاکنون ۱۰ قسمت از مجموعه ویدئوهای آموزشی علوم داده را منتشر کرده است که در انتهای این مطلب به لینک آن دسترسی خواهید داشت. در آن ویدئوها به مواردی ازجمله رگرسیون خطی و لجستیک، درخت تصمیم، جنگل تصادفی، پیش‎بینی زمانی در زبان برنامه‌نویسی R، الگوریتم جنگل تصادفی و غیره پرداخته شده است. در قسمت یازدهم از این مجموعه که ویدئو آن را می‌توانید در این مطلب مشاهده کنید، به مشاغل علوم داده، نقش‌های یک دانشمند داده، بازار این حرفه و غیره پرداخته شده است.

 

همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

ویدیوهای آموزش علوم داده

 

دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها