آموزش علوم دادهآموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاصول هوش مصنوعیداده کاوی و بیگ دیتاویدیو

فیلم آموزش علوم داده – معرفی علوم داده (قسمت نهم)

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  برای معرفی علوم داده همان‌طور که در منابع مختلف بیان شده باید گفت علم داده شامل استخراج دانش از داده‌هایی است که با استفاده از روش‌های مختلف جمع‌آوری می‌کنید. شما به عنوان یک دانشمند داده، یک مشکل تجاری پیچیده را در نظر می‌گیرید، درباره ان تحقیق می‌کنید، داده‌های مربوط را ایجاد می‌کنید، سپس از این داده‌ها برای حل مشکلات استفاده می‌کنید. اما چگونه و از کجا باید شروع کنید؟

  همه چیزی که نیاز دارید درکی صحیح و عمیق از حوزه کسب‌و‌کار و همچنین خلاقیت زیاد است. یکی از زمینه‌های قابل توجه علوم داده مربوط به کلاهبرداری، خصوصا کلاهبرداری‌های اینترنتی است. دانشمندان داده الگوریتم‌هایی را برای شناسایی تقلب و جلوگیری از آن با استفاده از مهارت‌های خود ایجاد می‌کنند. این دقیقا همان مقدمه برای آموزش علوم داده است و جایی که می‌توانید از آن شروع کنید.

  در این مقدمه علوم داده همه‌چیز را از ابتدا خواهید آموخت، ازجمله زمینه‌های شغلی برای دانشمندان داده، برنامه‌های علوم داده واقعی و نحوه شروع به کار در علم داده. بنابراین با درک مسئولیت‌های یک دانشمند داده و با این مقدمه در زمینه آموزش علوم داده می‌توانید به بهترین شکل کار خود را آغاز کنید. ویدئو زیر مربوط به معرفی علوم داده است و تماشای آن برای علاقه‌مندان به این رشته توصیه شده است.

  از سری فیلم‌های آموزشی علوم داده، پیش از این هشت قسمت در سایت هوشیو منتشر شده و به موارد مختلفی از جمله رگرسیون خطی، درخت تصمیم، پیش‌بینی زمانی در زبان برنامه‌نویسی R، ماشین بردار پشتیبانی، الگوریتم جنگل تصادفی، رگرسیون لجستیک و غیره در آن‌ها اشاره شده و توضیحات کامل درباره این موارد داده شده است. شما می‌توانید از طریق لینکی که در انتهای مطلب قرار دارد به ویدئوهای دیگر دسترسی داشته باشید.

  در این ویدئو که مربوط به معرفی علوم داده است اما به غیر از این که با وظایف یک دانشمند داده آشنا می‎شوید، با مطالبی راجع‌به اکتساب داده‌ها، آماده‌سازی داده‌ها، تبدیل داده‌ها، یکپارچه‌سازی و کاهش آن‌ها و همچنین مطالبی در رابطه با داده‌کاوی و مدل‌سازی آشنا خواهید شد.

  همچنین می‌توانید از طریق لینک زیر ویدیوهای مربوط به دروس دیگر را مشاهده کنید:

  ویدیوهای آموزش علوم داده

   

  دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید.

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  تسریع گردش کاری یادگیری ماشین پیوسته با NVIDIA RAPIDS

  مقاله قبلی

  کاربرد هوش مصنوعی در شیرینی پزی : رقابت با قهرمان مسابقات بریتانیا

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.