لالایی هوش مصنوعی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخبارپردازش گفتارکاربردهای هوش مصنوعی

لالایی هوش مصنوعی گریمز و اندل ساخته شد!

0
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

گریمز یکی از هنرمندان نام آشنای موسیقی سینث‌پاپ که بازیگر گروه Cyberpunk 2077 نیز است، با استارتاپ تولید موسیقی اندل تیمی را برای همکاری تشکیل داده‌اند، تا یک فضای صوتی آرامش‌بخش را با استفاده از فناوری هوش مصنوعی بسازند. این موسیقی هوشمند به کسانی که می‌‌‌‌خواهند برای خواب و آرامش یا استراحت آماده شوند، کمک می‌‌‌‌کند. لالایی هوش مصنوعی AI Lullaby در حقیقت آواز و موسیقی اصلی گریمز را با صداهای شخصی‌‌شده الگوریتمی به صورت آنلاین ترکیب می‌‌‌‌کند و یک لالایی مصنوعی از صدای این هنرمند ایجاد می‌‌‌‌کند.

گریمز در این باره به نیویورک تایمز گفت که هدف از انجام این کار تا حدی ایجاد «یک فضای مناسب‌‌تر و بهتر برای خواب کودک» بوده است و او در حقیقت زمانی تصمیم به انجام این کار گرفت که برای خواب آرام‌تر پسر کوچکش به دنبال وضعیت بهتر و مناسب‌تری می‌‌‌‌گشت. «لالایی هوش مصنوعی» تا ۲۳ دسامبر از طریق برنامه اندل در نسخه iOS در دسترس است و شما می‌‌‌‌توانید قبل از پایان سال از طریق نسخه‌‌های موجود روی اندروید و الکسا نیز به آن دسترسی داشته باشید. درآمد حاصل از استفاده از این لالایی هوش مصنوعی به دو سازمان غیرانتفاعی هوش مصنوعی برای همه A.I. for Everyone و بنیاد قلب می‌‌رسد.

گریمز در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرده است: «من فکر می‌‌‌‌کنم، اگر از هوش مصنوعی به درستی استفاده کنیم و رویکردمان به این فناوری را بهبود دهیم، فناوری‌‌های هوشمند توانایی آن را دارند که به طور بنیادی جهان ما را اصلاح کنند و آن را بهبود بخشند. اندل در این زمینه تلاش‌‌های بسیار ارزشمندی کرده است و من از وی قدردانی می‌‌‌‌کنم، زیرا این شرکت روند روبه‌رشدی در فناوری‌‌های انسانی در پیش گرفته است. من امیدوارم که زمینه‌‌های امن در هوش مصنوعی، تحقیقات، فلسفه، همچنین هوش مصنوعی انسانی و فناوری معنوی و غیره بتواند در سال‌‌های آینده رشد زیادی داشته باشد. حقیقت این است که ما به رشد و توسعه این فرایندها نیاز خواهیم داشت!»

اپلیکیشن «ازپزشک» به وسیله هوش مصنوعی به پزشکان کمک می‌کند

انواع کاربردهای هوش مصنوعی در صنایع مختلف را در هوشیو بخوانید

این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]

همکاری ایران و یونسکو برا ی تدوین سند اخلاق هوش مصنوعی

مقاله قبلی

هدیه هوش مصنوعی برای نابینایان: امکان شرکت در مسابقات دو فراهم شد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.