Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 «ماشین زمان»، بایدن و ترامپ را به عصر وحشی غرب ‌برد

«ماشین زمان»، بایدن و ترامپ را به عصر وحشی غرب ‌برد

«ماشین زمان» هوش مصنوعی MyHeritage، سیاستمداران پرحاشیه‌ای همچون بایدن، ترامپ و ران دسنتیس را به عصر وحشی غرب برده و چهره این افراد را در‌صورتی‌که کابوی، پانکی و جنگجوی یونانی بودند، بازآفرینی کرده است.

به گزارش هوشیو، در این تصاویر تاریخی مجازی ران دیسانتیس در هیبت یک جنگجوی یونانی ظاهر شده و چهره او شباهت عجیبی به یکی از بازیگران سریال تروا پیدا کرده است.

این اپلیکیشن پرزیدنت جو بایدن را در دوره‌ای متفاوت از تاریخ که استفاده از کلاه و جلیقه مرسوم بوده و مردان هفت‌تیر به کمر در خیابان‌ها تردد داشتند به‌تصویر کشیده. در این چهره‌پردازی بایدن همچون یک کابوی عبوس بوده، که گویا از نقش کابویی خود چندان هم راضی نیست و می‌خواهد همچنان بر مسند ریاست‌جمهوری خود تکیه زند.

به‌لطف خلاقیت ماشین زمانMyHeritage ، نسخه‌های مصر باستان، پانک، راک و عصر وحشی غرب از مردم در سراسر اینترنت پخش گردیده است.

اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی تصویرساز اصولا تصویری کلیشه‌ای از یک فرد را، در دوره‌های مختلف تاریخی نشان می‌دهند و به‌این‌شیوه در اعصار مختلف نفوذ فرهنگی ایجاد می‌کنند.

MyHeritage یک نسخه تجاری مبتنی بر نسب‌شناسی یا مطالعه تاریخچه خانوادگی و ژنتیک است. آغاز کار آنها از زمانی بود که به مردم اجازه ‌دادند، شجره خانوادگی دیجیتال خود را بسازند.

Newsweek گزارش داده که این شرکت به‌منظور ‌استفاده از هوش مصنوعی برای متحرک کردن عکس‌های تاریخی منشعب شده و تمامی این راه را آمده تا به افراد عادی اجازه دهد نگاهی تاریخی به خود داشته باشند.

این نشریه تعدادی از عکس‌های تولیدشده توسط این اپلیکیشن را در مطالب خود آورده است. در این تصاویر رئیس‌جمهور سابق ایالات‌متحده دونالد ترامپ به‌عنوان جنگجوی یونان باستان، به‌همراه جو بایدن رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، ران دسنتیس فرماندار فلوریدا و همچنین الکساندریا اوکاسیو-کورتز نماینده ایالات‌متحده در ظاهری کاملا متفاوت به‌چشم می‌خورند.

نشریه The Sun تصمیم گرفت کاری مشابه این نشریه انجام دهد و از همان افراد موجود در نرم‌افزار استفاده کرد تا ببیند اگر آنها به‌عنوان پانک‌ها، راک‌ها، شوالیه‌ها و جنگجویان یونانی بودند، چطور به‌نظر می‌رسیدند.

در‌نتیجه کنجکاوی این نشریه، ران دیسانتیس در نقش یک جنگجوی یونانی، ترامپ پانکی و بایدن در نقش کابوی عبوس به تصویر کشیده شد.

Sarah Vanunu، مدیر روابط‌عمومی MyHeritage در مورد اینکه چرا فناوری مورد‌استفاده آنها با سایر نرم‌افزارهای مشابه همچون فیلتر اسنپ‌چت متفاوت است، با این رسانه به‌ گفتگو پرداخت.

او گفت: «ماشین زمان هوش مصنوعی MyHeritage از فناوری متن به تصویر مبتنی بر Stable Diffusion استفاده می‌کند و دارای مجوز از آستریا است.»

Vanunu ادامه داد: «اپلیکیشن ما با‌استفاده از تعدادی عکس دریافتی از یک سوژه مشخص، مدلی می‌سازد که می‌تواند یک فرد را در حالات مختلف، و شرایط نوری متفاوت با عکس‌های اصلی به تصویر بکشد. سپس با استفاده از یک‌سری تم‌های از پیش تعریف‌شده، مدل پیش‌فرض با نقوشی از تم‌های مختلف ترکیب می‌شود تا تصاویر فوتورئالیستی ایجاد کند.»

یادگیری عمیق از‌طریق الگوریتم‌های شبکه عصبی و توصیفات متنی، به رمزگشایی عباراتی همچون راکر مصری باستان یا پانک پرداخته و از تصویر داده‌شده برای ایجاد تغییرات لازم و واقعی، به‌منظور تکمیل درخواست کاربر استفاده می‌کند.

این اپلیکیشن می‌تواند وب جهانی را جستجو کند، تا بفهمد که یک گاوچران قرار است چه شکلی باشد.

با‌این‌حال، هیچ‌چیز کامل نیست و ممکن است گاهی با تصاویری مواجه شوید که به‌طرز‌عجیبی وهمناک هستند.

بایدن و ترامپ

خلق تصاویر ترسناک توسط هوش مصنوعی

DALL.E 2 نمونه دیگری از نرم‌افزار‌های ایجاد تصویر هوش مصنوعی است، که می‌تواند از پیشنهادات زبانی کاربر «تصویری هنری» خلق کند.

با‌این‌حال، نتایج به‌دست‌آمده ازاین اپلیکیشن نیز گاه وحشتناک هستند.

کاربر توییتری با اکانت @supercomposite تصویری را که مدام در آثار هنری او نمایان می‌شد، Loab نامید.

این تصویر، چیزی ورای یک فیلم ترسناک بود و چهره زنی را با گونه‌هایی آلوده به بثورات پوستی نشان می‌داد، در‌حالی‌که درسایر اجزاء صورت او نشانه‌هایی از پوسیدگی دیده می‌شد.

این کاربر توییتر هر‌کاری کرد نتوانست نتیجه متفاوتی جز این تصویر هولناک دریافت کند.

او در توییتی نوشت:‌ «من این زن که نامش را Loab می‌نامم، در ماه آوریل کشف کردم. هوش مصنوعی او را راحت‌تر از بسیاری از افراد مشهور خلق کرد.»

البته قضیه در‌مورد ماشین زمان MyHeritage متفاوت است، این اپلیکیشن تنها از تصویری که کاربر داده استفاده می‌کند و بنابراین داستان‌‌های ترسناک درمورد تصاویر ساخته‌شده این برنامه وجود نداشته و تاکنون تنها داستان‌های نوستالژیک را به‌وجود آورده است.

Vanunu اظهار داشت: «بسیاری از مردم در‌مورد شباهت‌های خانوادگی که میان خود و تصاویر هوش مصنوعی‌شان می‌بینند اظهار‌نظر می‌کنند.»

علاوه‌بر‌این بسیاری دیگر از افراد مشهور و چهره‌های سیاسی قابل‌توجه در نرم‌افزار ایجاد تصویر هوش مصنوعی نیز قرار گرفته‌اند، بنابراین ما اکنون می‌توانیم ببینیم که آنها ممکن بود در دوره‌های مختلف تاریخی چگونه باشند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.