مدولاسیون
اخبارهوش مصنوعی در ایران

فراخوان توسعه سامانه‌ تشخیص خودکار مدولاسیون و کدینگ بر مبنای هوش مصنوعی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  چهلمین فراخوان «توسعه سامانه‌ تشخیص خودکار مدولاسیون و کدینگ در سامانه‌های شنود بر مبنای هوش مصنوعی» منتشر شد. این فراخوان از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری منتشر شده است.

  گروه‌های پژوهشی علاقه‌مند و متخصص این حوزه می‌توانند راه‌حل‌های خود را تا ۱۹ تیر ماه به‌صورت پروپوزال در سامانه غزال به نشانی ghazal.inif.ir/grant بارگذاری کنند. پروپوزال بارگذاری شده در سایت غزال باید در قالب Word  نوشته شده باشد.

  در اطلاعیه صندوق نوآوری و شکوفایی که در سایت این مرکز منتشر شده است بر اهمیت سامانه‌های پایش طیف یا تجهیزات شنود در جنگ‌های الکترونیک تاکید شده است. کار این سامانه‌ها پایش سیگنال‌های مخابراتی و ماهواره‌ای است و از‌طریق همین پایش می‌توانند اپراتور را از وجود خطر مطلع سازند. در این سامانه‌ها دو کار اصلی انجام می‌شود: مدولاسیون و کدینگ سیگنال‌های دریافتی.

  مدولاسیون فرایندی در فناوری‌های مخابراتی است که طی آن تلاش می‌شود با روش‌های خاصی سیگنال پیام به مسافت‌های طولانی فرستاده شود. از مدولاسیون به این خاطر استفاده می‌شود که هم از پهنای باند استفاده بهینه شود و هم بر مسافت انتقال پیام افزوده شود.

  صندوق نوآوری و شکوفایی از گروه‌های پژوهشی خواسته است که روشی جدید برای انجام این دو فرایند پیشنهاد دهند، چرا که روش‌های سنتی که در حال حاضر در این فرایند‌ها استفاده می‌شود مشکلات عمده‌ای دارد. این روش جدید استفاده از هوش مصنوعی است. در این پروژه تحقیقاتی مجری تحقیق اول باید به تشخیص خودکار مدولاسیون با استفاده از هوش مصنوعی بپردازد و سپس برای فرایند دوم، یعنی کدینگ سیگنال نیز فرایند تشخیص خودکار دیگری پیشنهاد دهد.

  همچنین گروه‌های پژوهشی برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شرکت ارزیابان فناوری امیرکبیر به شماره ۰۹۹۱۲۳۴۷۶۲،۰۲۱۸۶۰۱۳۸۶۲،۰۲۱۸۶۰۱۳۸۵۹ تماس بگیرند.

  صندوق نوآوری و شکوفایی یکی از مراکز وابسته به نهاد ریاست جمهوری است که هدفش تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنحیره ایده/محصول/بازار است.

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  رویداد بوتکمپ تخصصی هوش مصنوعی، هوشمندسازی و فناوری‌های دیجیتال

  مقاله قبلی

  فناوری‌های جدید و توصیه مدیرعامل شرکت پالایش گاز برای استفاده از آن‌ها

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.