جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 مدیریت بار مصرفی برق کشور با استفاده از هوش مصنوعی

مدیریت بار مصرفی برق کشور با استفاده از هوش مصنوعی

نشست کارشناسی ارائه راهکارهای اجرایی به دولت برای مدیریت بار مصرفی برق با حضور سعید جلیلی، نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، کارشناسان کارگروه نیروی دولت سایه، دو نفر از نمایندگان مجلس و مدیرعامل شرکت توانیر برگزار شد.

به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از نمایندگان مجلس حاضر در این نشست مجتبی رضاخواه، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بود که نقطه نظر خود را درباره به تعادل رساندن تولید و مصرف و کنترل هوشمند که یکی از لازمه‌های این کار است، بیان کرد. رضاخواه معتقد است اجرایی کردن پیشنهادش نیازمند اتکا به آنالیز داده ها در این حوزه است: «نسل قبلی مدیران شناخت چندانی نسبت به ابزارهای هوش مصنوعی ندارند و همین موضوع باعث شده تا شاهد نقش کمرنگ کنترل هوشمند در حوزه برق باشیم.»

به نظر نماینده تهران ایجاد شبکه کنترل هوشمند می‌تواند راهکاری عملی برای مدیریت بار مصرفی برق باشد: «با ایجاد شبکه کنترل هوشمند در توانیر می‌توان به‌راحتی در مواقع پیک بار، پرمصرف‌ها را شناسایی کرد. با این روش به‌جای قطع همگانی برق، می‌توانیم این دسته از مصرف‌کنندگان که مصرف بیشتری دارند را کنترل کنیم.»

او همچنین تأکید داشت که دولت منتخب باید رسیدگی به موضوع قطعی برق را در دستور کار قرار دهد: «دولت منتخب می‌بایست موضوع تأمین برق و جلوگیری از قطعی آن و همچنین خاموشی مشترکان خانگی و صنعتی را به‌صورت جدی در دستور کار قرار دهد.»

اهمیت انرژی برای کشور

سعید جلیلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با تأکید بر این موضوع که در کنار راهکارهای بلندمدت باید نگاهی هم به راهکارهای کوتاه‌مدت داشته باشیم، درباره اهمیت برق برای کشور صحبت کرد. به عقیده ایشان انرژی یکی از مزیت‌های نسبی کشور ما است و نباید در این زمینه تهدیدی شامل حال ما باشد؛ بلکه باید از این فرصت به‌گونه‌ای بهره ببریم که بتوانیم مازاد نیاز داخلی را صادر هم بکنیم.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها