مدیریت بهینه اعضای هیئت علمی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

پیشنهاد وزیر علوم: استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت بهینه اعضای هیئت علمی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  محمدعلی زلفی گل معتقد است امکان استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای مدیریت بهینه اعضای هیئت علمی و یاوران علمی فراهم است.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری مهر، وزیر علوم در مراسم تکریم دکتر نیلی، رئیس اسبق دانشگاه تهران و معارفه دکتر مقیمی، سرپرست این دانشگاه، که در تالار علامه امینی دانشگاه برگزار شد، ضمن تشکر از دکتر نیلی، نشستن پای صحبت‌های این عزیزان را به منزله حضور در یک کلاس درس دانست.

  او می‌گوید خدا را شکر می‌کند که دانشگاه‌ها در پرورش سرمایه نمادین بسیار موفق بودند و به تیم دکتر نیلی هم خدا قوت و خسته نباشید گفته است.

  زلفی گل در تائید عملکرد مثبت دانشگاه‌ها گفت: «هر خانواده ایرانی آرزو دارد که فرزندش در دانشگاه‌های مطرح تحصیل کند، این یعنی فارغ‌التحصیلان ما شایستگی لازم را نشان داده‌اند.»

  وی در خصوص لزوم بازنگری در برخی سندهای علمی گفت: «نقشه جامعی داریم، اما تکه‌ها و پازل‌هایی دارد که باید تبیین کنیم. به نقشه فناوری نرم و سخت هم نیاز داریم. نقشه جامع فرهنگی داریم، اما به نقشه تولید ثروت هم نیازمندیم.»

  برنامه هفتم توسعه کشور

  زلفی گل معتقد است دانشگاه تهران در زمینه مرجعیت علمی، فناوری کارآفرینی، اشتغال‌پذیری و غیره می‌تواند الگو باشد: «دانشگاهیان نباید نسبت به برنامه‌های کشور بی‌تفاوت باشند. خواهشمندم قبل از آنکه برنامه هفتم توسعه کشور تنظیم شود، استادان دانشگاه به ویژه تهران، نقاط ضعف و قوت برنامه توسعه اول تا ششم نقاط را احصا کنند.»

  او همچنین گفت: «چرا نباید رصد کنیم که شغل فارغ‌التحصیلان ما چیست و آیا مرتبط هست یا نه؟ ما باید آینده فرزندان را رصد کنیم. چرا نباید بخش اعظم پایان‌نامه‌های ما کاربردی باشند؟ چرا نباید شفافیت را در رای کارها قرار دهیم؟»

  ایشان درخصوص استفاده از هوش مصنوعی برای مدیریت بهینه اعضای هیئت علمی هم گفت: «می‌توانیم از هوش مصنوعی برای مدیریت بهینه اعضای هیات علمی و یاوران علمی استفاده کنیم. چرا باید حقوق را برای همه اضافه کنیم؟ یکی تلاش کمتری می‌کند حقوقش باید کمتر باشد. آیا دریافتی کسی که تلاش کمتری می‌کند باید با کسی که بیشتر تلاش می‌کند، برابر باشد؟ در این زمینه ما در حال تدوین نظام سنجش و انگیزش پرسنل هستیم.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۵]

  پیش بینی آب و هوا بر اساس هوش مصنوعی در مزارع هوشمند

  مقاله قبلی

  MuZero در مورد چگونگی یادگیری افراد چه چیزی به ما می‌آموزد؟

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.