اخبار

مدیریت کوانتوم و هوش مصنوعی، سرفصل‌های آموزشی جدید ارتش

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  توجه به علوم نوین در ارتش می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت در این حوزه باشد؛ تحول در حوزه آموزش و بهره‌گیری از ظرفیت‌های علوم نوین در این حوزه، زمینه‌ساز تربیت نسل نوینی از نیروهای مبارز است؛ امری که در گفتگو با امیر سرتیپ «علیرضا شیخ»، معاون تربیت و آموزش ارتش، مطرح شده است و بر اساس آن بهره‌گیری از توان علوم نوین و قدرت‌آفرین در دستور کار ارتش در حوزه آموزش قرار گرفته است.

  به گزارش تحریریه هوشیو به نقل از دفاع پرس، امیر سرتیپ «علیرضا شیخ»، در این گفتگو درباره محورهای آموزشی ارتش اظهار داشت: «علومی مانند کوانتوم، مدیریت کوانتومی، هوش مصنوعی از این پس، وارد سرفصل‌های آموزشی ارتش خواهند شد. استفاده از توان علوم جدید برای تقویت عملکرد ارتش، ضرورتی است که باید به آن پرداخته شود؛ رویکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در حوزه آموزش، حرکت به سمت علوم نوپدید و قدرت‌آفرین است و براین اساس، سرفصل‌های آموزشی نوین، مرتبط با این علوم در ارتش تدوین شده است.»

  امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» درباره محورهای آموزش در ارتش اظهار داشت: «رویکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران، حرکت به سمت دانش‌ها و علوم قدرت‌آفرین است؛ توجه به این علوم موجب تدوین سرفصل‌های جدید آموزشی برای ارتش شده است.» امری که حوزه آموزش ارتش را متحول ساخته و توجه به علوم نوین را در اولویت قرار داده است. سرتیپ «شیخ» درباره لزوم به کارگیری علوم نوین، در امر آموزش افزود: «نواندیشی، متفاوت‌اندیشی و به‌کارگیری مؤلفه قدرت ملی را در حوزه راهبردهای آموزشی ارتش، در دستور کار قرار داده‌ایم و بر این اساس، دروس دانشگاهی در بخش‌های دانش پایه و مبانی تغییر یافته است.»

  امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» در این زمینه افزود: «این تحول در حوزه راهبردهای آموزشی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در راستای به‌کارگیری ابزارهای جدید و فناورانه پدید آمده است. شرایط آموزشی باید بر اساس تربیت رزمندگان مقاوم و آشنا به علوم جدید، تغییر کند؛ رزمندگانی که در هر موقعیتی توان ایستادگی و دفاع داشته باشند. با به‌کارگیری جنبه‌های قدرت‌آفرین علوم در امر آموزش، علاوه بر تقویت نهاد ارتش، آموزش چنین رزمندگانی ممکن می‌شود.»

  سرتیپ «علیرضا شیخ»، معاون تربیت و آموزش ارتش تصریح کرد: «امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، با توجه به علوم نوین، توان خود را بازسازی می‎کند و نیروهای نوین آموزش می‌دهد. برهمین اساس کتاب‌های آموزشی جدیدی تألیف شده  و در سرفصل‌های آموزشی قرار گرفته است؛ کتاب‌هایی که محتوای آن‌ها بر اساس علوم کوانتوم، هوش مصنوعی، توجه به جنبه‌های قدرت‌آفرین علوم شناختی، جنگ نرم و… است. توجه به این مواد درسی، می‌تواند پدیدآورنده نسل نوینی از رزمندگان جنگی باشد که در میدان‌های مختلف توان ایستادگی دارند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۲ میانگین: ۳]

  نگاهی کوتاه به تأثیر ربات‌ها در پیشرفت هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  توسعه هوش مصنوعی در کشور با تجهیز سرویس‌های تبدیل «متن به گفتار» و «گفتار به متن»

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.