مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین سلامت
اخبارهوش مصنوعی در ایران

مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین سلامت دانشگاه صنعتی شیراز افتتاح شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  مراسم افتتاح مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین سلامت دانشگاه صنعتی شیراز با حضور رئیس دانشگاه صنعتی شیراز، رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و همچنین جمعی از مدیران هردو دانشگاه برگزار و این مرکز به بهره‌برداری رسید.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمدمهدی علویان‌مهر، رئیس دانشگاه صنعتی شیراز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز و همچنین آغازبه کار مرکز تحقیقات فناوری سلامت در این دانشگاه اعلام کرد که مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین سلامت با هدف ارائه خدماتی پیشرفته به مرکز سلامت برای نخستین‌بار در کشور با همکاری و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز و دانشگاه صنعتی شیراز راه‌اندازی شد.

  رئیس دانشگاه صنعتی شیراز امیدوار است تا با ایجاد و راه‌اندازی این مرکز بتوانند کارهای بزرگی در حوزه سلامت و خدمات‌رسانی به مردم به ویژه در شرایط بحرانی شیوع کرونا انجام دهند.

  رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم که در این مراسم حضور داشت، در سخنرانی خود گفت: «انتظار می‌رود مرکز تحقیقات فناوری‌های نوین سلامت دانشگاه صنعتی شیراز بتواند مسائل موجود در حوزه سلامت را بررسی کند و در جهت حل مشکلات این حوزه بر اساس اقدامات پژوهشی و مداخله، قدم بردارد.»

  محمد حبیبی در ادامه گفت: «ازجمله نیازهای فوری و ضروری در حوزه سلامت، به ویژه در زمانی که درگیر بحران بیماری کووید ۱۹ هستیم، بررسی داده‌های مربوط به این بیماری و بهره‌مندی از دانش داده ها  به طور کامل و همچنین هوش مصنوعی در این مرکز تحقیقاتی درجهت تصمی‌سازی برای مدیران حوزه سلامت دانشگاه و استان است.»

  دکتر علیرضا چوبینه، مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز که در این مراسم حضور داشت هم در سخنرانی خود چنین گفت: «شاخصی با عنوان شاخص جهانی فناوری و نوآوری در دنیا وجود دارد که در بین ۱۳۰ کشور ایران در سال ۲۰۲۰ در رتبه ۶۴ قرار داشته است. پژوهش‌ها و تولید مقالات زیادی انجام شده، اما مسائل زیادی وجود دارد که هنوز به آن‌ها توجه نشده یا کمتر دیده شده‌اند. راه‌اندازی مرکز تحقیقات فناوری سلامت که کاری مشترک بین دو دانشگاه صنعتی و علوم پزشکی شیراز است و نگاهی فناورانه و محصول‌محور دارد، می‌تواند این کمبود را جبران کند.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  توصیف آینده و هوش مصنوعی از زبان دانشمند نخبه، جفری هینتون

  مقاله قبلی

  مدرسه تابستانه فلسفه ذهن برگزار می‌شود

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.