مسابقات اختراعات جهانی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

درخشش مخترعین هرمزگانی در مسابقات اختراعات جهانی

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  اولین دوره مسابقات اختراعات جهانی ویژه اعضای فدراسیون بین‌المللی مخترعین ایفیا بین روزهای هجدهم و بیستم جولای در شهر ژنو کشور سوییس برگزار شد.

  به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری فارس، نتایج این مسابقات اما در روز بیست و ششم جولای و بعد از بررسی و داوری‌ها اعلام شد. با اعلام نتایج مشخص شد تیم مخترعین هرمزگانی متشکل از منصور فرهادی، یاسین پرموته و فاطمه ادیم موفق به کسب مدال نقره شدند. شایان ذکر است که تنها اعضای فدراسیون بین‌المللی مخترعین اجازه شرکت در این مسابقات را داشته‌اند.

  مسابقات اختراعات جهانی

  تیم مخترعین هرمزگانی پیش‌تر و در سال ۲۰۲۱ به واسطه یک اختراع شاخص به عضویت در فدراسیون بین‌المللی درآمده و موفق به کسب عنوان inv از فدراسیون بین‌المللی مخترعین و عضویت در این نهاد مهم بین‌المللی شده بودند. این عنوان برجسته‌ترین عنوان در زمینه اختراعات می‌باشد.

  گفتنی است اختراع تیم هرمزگانی در زمینه گونه‌ای از آشکارساز هسته‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی بوده است.

  مسابقات اختراعات جهان به صورت آنلاین و با میزبانی کشور سوییس مقر دائمی فدراسیون برگزار شده بود و در این مسابقات بیش از هفتصد مخترع از سی و پنج کشور دنیا برای کسب مدال رقابت کردند که تیم ایرانی حاضر در آن متشکل از ۳ مخترع هرمزگانی کشور، منصور فرهادی، یاسین پرموته و فاطمه ادیم، بود.

  کمیته اجرایی فدراسیون جهانی اختراعات یا ایفیا (IFIA)، در پایان هر سال و بر اساس فعالیت‌هایی که مخترعان جهان انجام داده‌اند، از بین افراد واجد شرایط، مخترعانی که اختراعاتشان شامل مواردی ازجمله نوآوری در اختراع، اقدام متفکرانه و منفعت برای بشریت باشد، انتخاب و به آن‌ها لقب مخترع (inv) و همچنین عضویت در فدراسیون جهانی اختراعات (IFIA) را می‌‎دهد. می‌توان گفت این عنوان برجسته‌ترین عنوان در زمینه اختراعات در دنیا است که یک مخترع می‌تواند آن را به دست آورد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  بررسی اثرات دانش نوین در نشست هوش مصنوعی و آینده علوم اسلامی

  مقاله قبلی

  راه‌اندازی و نصب پایتون بر روی سه سیستم عامل مختلف

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.