درخشش ایران در مسابقات تکنوفست ترکیه
اخبارهوش مصنوعی در ایران

درخشش تیم نوآوری و اختراعات ایران در مسابقات تکنوفست ترکیه

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  تیم ایران که در مسابقات هوا و فضانوری و فناوری، تکنوفست ترکیه، شرکت کرده بود، با کسب ۷ مدال طلا و ۱۴ مدال نقره به کار خود در این مسابقات پایان داد.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری ایسنا، چهارمین جشنواره هوا و فضانوردی و فناوری در تاریخ ۲۰ اکتبر، معادل با ۲۸ مهرماه سال ۱۴۰۰ با عنوان «تکنوفست استانبول» و از سوی بنیاد تیم فناوری و وزارت صنایع و فناوری ترکیه، ریاست جمهوری سازمان‌های نظامی و علمی جهانی، دانشگاه‌ها و مراکز نوآوری معتبر و مهم جهانی سازماندهی شده، برگزار شد.

  این رویداد شامل یک بخش رویداد بود که در ۱۲ دسته مختلف برگزار شد و در آن‌ها افراد در هر سنی از دانش‌آموزان دبستانی تا کارآفرینان شرکت کرده و پروژه‌های خود را ارائه دادند.

  تیم نوآوری و اختراعات ایران هم در این مسابقات شرکت داشت و در رشته «هوش مصنوعی – رباتیک» نوآوری‌های مرتبط با حوزه سلامت، اینترنت اشیاء و محیط زیست با چندین پروژه که در هر پروژه تعدادی نوآوری و اختراع وجود داشت، به نمایندگی از کشورمان حضور پیدا کرده بود. به غیر از این، یکی از بخش‌های مهم رویداد تکنوفست جام جهانی هکرهای رایانه‌ای و هواپیماهای بدون سرنشین بود.

  تیم ایرانی حاضر در تکنوفست ترکیه

  تیم ایران که متشکل از امیرعباس محمدی کوشکی، علی نهایت فخار، امیر افیونی، محمدجواد پاپی زاده، فاطمه ابراهیمی مفرد، زهرا قضاوی، پرینا ابوالقاسمی، علی بکلری بکلر، نیکی حدادزاده، پارسا علوی، رها رستمی، احمد یازرلو، ایمان قربانی، امیر مهدی افسری، شقایق یازرلو و مریم اژدردر بود، در رشته‌های رباتیک – هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، محیط زیست، سلامت، رقابت‌ها و تکنوفست حضور پیدا کرد.

  حاصل تلاش تیم نوآوری و اختراعات ایران از حضور در این مسابقات ۲۱ مدال رنگارنگ بود. از این تعداد ۷ مدال طلا و ۱۴ مدال نقره بودند و همچنین ۶ نفر موفق شدند جایزه ویژه مسابقات تکنوفست ترکیه را دریافت کنند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  گردش کار جدید تصویربرداری سه‌بُعدی و کاربرد مختلف آن

  مقاله قبلی

  فراخوان همکاری تجاری با چین در حوزه هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.