اخبار

معرفی تیم‌های برتر در مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر (مهما) برگزار شد؛ این مسابقات از سال ۱۳۹۱ در دانشگاه امیرکبیر، با محوریت هوش مصنوعی برگزار می‌شود. ششمین دوره این مسابقات، اسفند سال ۱۴۰۰ در دانشگاه امیرکبیر برگزار و در روزهای آخر اردیبهشت ۱۴۰۱ نتایج آن اعلام شد.

  این مسابقات با حمایت مرکز تحقیق و توسعه همراه اول برگزار می‌شود و مهم‌ترین اهداف از برگزاری آن، پیشرفت دانش بومی، در زمینه هوش مصنوعی، شناسایی محصولات وشرکت‌های داخلی مرتبط با این حوزه، زمینه‌سازی برای ارائه طرح‌های جدید محققان و کمک به تجاری‌سازی طرح‌ها معرفی شده است.

  در این مسابقات بیشتر به نیازهای داخلی کشور پرداخته می‌شود که امکان ارزیابی و ارائه راه‌حل برای آن‌ها وجود داشته باشد؛ همچنین باید از روش‌های هوشمند در حل این مسائل استفاده شده باشد. شیوه شرکت در مسابقات به این صورت است که ابتدا متقاضیان در سایت این مسابقه ثبت نام می‌کنند و پس از تأیید شدن، اطلاعات لازم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد. همچنین به‌منظور جذب محققان به شرکت در این مسابقه، جوایز مالی ارزشمندی برای برگزیدگان در نظر گرفته می‌شود.

  در این مسابقات، تیم‌های برتر در چالش‌های طراحی شده توسط همراه اول، معرفی شدند. به گزارش هوشیو به نقل از خبرگزاری مهر، چالش‌های این اپراتور برای تیم‌های شرکت‌کننده عبارت بود از «پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی مشترکان همراه اول» و «جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول». اپراتور همراه اول در این رویداد شرکت و از تیم‌های برگزیده حمایت کرد.

  در چالش «پیش بینی ترافیک اینترنت مصرفی مشترکان همراه اول» ۸۳ تیم محقق، در دو مرحله که شامل مراحل آزمایشی و اصلی بود، با هم رقابت کردند. در این رقابت، تیم‌ها با استفاده از داده‌های ناشناس از برخی کاربران منتخب، ترافیک اینترنت مصرفی آن‌ها را پیش‌بینی کردند. از بین شرکت‌کنندگان، سه تیم برتر به مرحله نهایی راه یافتند و در اختتامیه به ارائه فعالیت‌های خود پرداختند.

  در چالش دوم، که عبارت بود از «جستجوی کلمات کلیدی در مکالمات مرکز تماس همراه اول»، ۵۲ تیم متخصص به رقابت پرداختند و از بین آن‌ها یک تیم، موفق به صعود به مرحله نهایی شد.

  در این چالش تیم‌ها به طراحی و پیاده‌سازی مدل‌های هوش مصنوعی پرداختند که بتواند از این پس کلمات «بسته» و «اینترنت» را در مکالمات بین مشترکان و مرکز تماس همراه اول بیابد.

  مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر (مهما) با معرفی تیم‌های برتر این دوره به کار خود پایان داد. این رویداد که در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت ماه در سالن ابوریحان دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گامی مهم در معرفی نخبگان حوزه هوش مصنوعی و استفاده از دستاوردهای آن‌ها به‌شمار می‌رود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

   آفرینش هوشمند، سبکی برای بازنمایی متفاوت در هنر

  مقاله قبلی

  داده‌های باکیفیت، عامل پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی  

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.