مسابقات ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی
اخبارهوش مصنوعی در ایران

دانشگاه اصفهان قهرمان مسابقات ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  در مسابقات ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی که به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، تیم دانشگاه اصفهان توانست عنوان قهرمانی را از آن خودش کند.

  به گزارش هوشیو و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اصفهان، تیم دانشگاه اصفهان موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی شد. سرپرست فرهنگی دانشجویی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این موضوع که در رقابت‌های مذکور دانشگاه صنعتی شریف تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه‌های دوم و سوم را کسب کردند، اعلام کرد که بیش از ۵۰ هزار نفر از دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان تلاش کردند تا در قابل یک بازی مهیج این مسابقه ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی را برگزار کنند.

  اهمیت ذهن خلاق

  دکتر الهام محمودزاده با اشاره به این موضوع که مهم‌ترین عامل کسب پیروزی در مسابقات ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی داشتن ذهن خلاق در کنار روحیه کار تیمی است، گفت: «هدف رویداد مسابقه ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی، AiCup، این بوده که بستری مناسب برای رقابت بین دانشجویان و دانش آموزان سراسر کشور بوده و همچنین می‌خواسته زمینه یادگیری مفاهیم هوش مصنوعی را ایجاد کند.»

  دکتر محمودزاده، سرپرست فرهنگی دانشجویی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان، در ادامه گفت: «طراحی این مسابقه به شکلی بود که شرکت‌کنندگان بدون دانش تخصصی در زمینه هوش مصنوعی و با شرکت در کارگاه‌های رویداد می‌توانستند با تکیه به خلاقیت خودشان برای برنده شدن در این مسابقات تلاش کنند.»

  مسابقه ملی برنامه نویسی هوش مصنوعی (AiCup)، با شرکت هزار و صد دانشجو در قالب هفتاد و پنج تیم به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

  در این دوره از رقابت‌ها که با حمایت مالی شرکت ایریسا برگزار شد، برندگان مسابقه در سه رتبه تیمی برتر به ترتیب پانزده، دوازده و هشت میلیون تومان جایزه نقدی دریافت کردند. به غیر از این مبلغ ده میلیون تومان هم به صورت تصادفی به کدهای برتر اهدا شد.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  دو مرکز تحقیقاتی تفاهم‌نامه‌ای برای پایش مخاطرات امضا کردند

  مقاله قبلی

  زمان کنار گذاشتن شبکه های عصبی بازگشتی و حافظه‌ کوتاه‌مدت طولانی فرا رسید

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.