مقام
اخبار

دانش‌آموزان ایرانی در رشته هوش مصنوعی، مقام نخست را کسب کردند

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا از کسب مقام نخست ایران در مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱(INEX2021)  خبر داد و گفت: دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب ۳ مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی شدند.

  مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱ (INEX2021) از تاریخ ۱۳ تا ۱۶ دسامبر (۲۲ تا ۲۵ آذر ماه) در هندوستان برگزار شد. در این مسابقات، دانش‌آموزان ایرانی موفق شدند، از بین ۳۰ کشور جهان، ۳ مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی کسب کنند.

  مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا درباره مسابقات اختراعات جهانی هندوستان ۲۰۲۱  (INEX2021) گفت: «این مسابقه هر ساله با حمایت فدراسیون جهانی مخترعین و سازمان مالکیت‌های معنوی از سوی سازمان مخترعان هند برگزار می‌شود که امسال نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با حضور دانش‌آموزان و دانشجویانی از ۳۰ کشور به صورت حضوری و همچنین برخط برگزار شد.»

  مقام

  رشیدی جهان در ادامه افزود: «سه تیم برتر از برگزیدگان ششمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا که پیش از این با حضور ۹۲۰ تیم از ۱۶ کشور جهان در شهریورماه امسال برگزار شد، به مسابقات اختراعات جهانی هندوستان اعزام شدند که تیم ایران در مجموع به‌عنوان نخست این دوره از مسابقات دست یافت.»

  به گفته وی سه تیم ایرانی شرکت‌کننده در این مسابقات، موفق شدند سه مدال طلا در گروه‌های الکترونیک، هوش مصنوعی و برنامه‌نویسی کسب کنند. همچنین در این برنامه، یکی از تیم‌های ایرانی موفق به کسب جایزه ویژه این مسابقات و کاپ اختراعات این مسابقات شد.

  دبیر علمی جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا، شرکت‌کنندگان در این مسابقات را معرفی کرد و گفت: «تیم ایران، متشکل از مهربد بنی‌عامریان و آروین یعقوبی به مدال طلا و جایزه ویژه مسابقات دست یافتند و تیم ۲ نفره بهنام کریمی و علیرضا جعفری نیز دیگر تیم طلایی ایران در این مسابقات بود. همچنین تیم متشکل از حسن کاکانژادی و کوشا رستمی نیز به مدال طلا در این دوره از مسابقات رسیدند.»

  رشیدی جهان در پایان سخنان خود در این نشست، به تغییر شکل در برگزاری هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا اشاره کرد و افزود: «هفتمین جشنواره دانش‌آموزی ابن‌سینا از بهمن ماه امسال شروع خواهد شد که این جشنواره در رویدادهای مختلف برگزار خواهد شد.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۲ میانگین: ۵]

  آنچه متخصصین علوم داده باید درباره پیش پردازش داده بدانند

  مقاله قبلی

  زبان تمثیلی، ربات‌های سخنگو را به اشتباه می‌اندازد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.