Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 ملاقات درگذشتگان با فناوری دوقلوی دیجیتالی هوش مصنوعی!

ملاقات درگذشتگان با فناوری دوقلوی دیجیتالی هوش مصنوعی!

این یک واقعیت است که همه انسان‌ها در دنیا، چیزهای مختلفی را از دست می‌دهد، به طوری که به جرئت می‌توان گفت، فقدان و از دست دادن، چیزی است که انسان‌ها به طور مدام در طول عمرشان با آن مواجه می‌شوند. در واقع، همه افراد فقدان را به شکلی در زندگی‌شان تجربه می‌کنند: برخی هویت وجودی‌شان را گم می‌کنند، برخی یک نفر را در زندگی‌شان از دست می‌دهند و برخی از دنبال کردن یک رویا دست برمی‌دارند. در حقیقت، هر آنچه انسان‌ها دارند، می‌تواند در آن واحد آن‌ها را ترک کند و این واقعیتی ا‌ست که انسان‌ها در طول زمان هرگز قادر به پذیرش آن نبوده‌اند.

به‌تازگی از طریق فناوری هوش مصنوعی این امکان فراهم شده است که افراد با دیدن و شنیدن برخی رویدادهایی که افراد درگذشته در آن دخیل بوده‌اند، آن‌ها را بار دیگر ببینند و صدای آن‌ها را بشنوند.

یکی از بهترین فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که در رویداد امسال انجمن فناوری مصرف‌کننده (CES) در لاس‌وگاس ارائه شده است، این است که هوش مصنوعی سعی دارد با تصویرسازی‌های خود، غم فقدان عزیزان را کاهش دهد. این فناوری گویای این موضوع است که یادآوری مجدد خاطرات صوتی و تصویری به کاهش غم فقدان از دست دادن عزیزان در خانواده بسیار کمک‌رسان است. فناوری مذکور با نام Re;memory یک راه‌حل مبتنی بر هوش مصنوعی است که خانواده‌های داغدار را قادر می‌سازد با ایجاد یک دوقلوی دیجیتالی با عزیزان فوت‌شده خود ارتباط برقرار کنند و آن‌ها را ملاقات نمایند!

دوقلوی دیجیتالی هوش مصنوعی

هدف این دستگاه مجهز به هوش مصنوعی، این است که وقتی یکی از کاربران، عزیزی را در خانواده خود از دست می‌دهد، بتواند با غم از دست دادنش کنار بیاید و اندوه ناشی از آن، تأثیر مخربی بر روحیه او نگذارد. با وجود اینکه پیام‌های یک‌طرفه دارای اشکالات زیادی هستند و از نظر صوتی یا تصویری با مشکل مواجهند، اما توسعه‌دهنده این فناوری ادعا می‌کند که Re;memory می‌تواند از هر دو جهت صوتی و تصویری ارتباط برقرار کند و از این نظر، طبیعی‌تر به نظر برسد.

با انجام این کار، اعضای خانواده داغدار با آواتارهای دیجیتالی عزیزان درگذشته خود، آرامش می‌یابند و از این طریق به صورت بهتر و تعاملی‌تر می‌توانند به مردگان خود ادای احترام کنند.

حقیقت آن است که حضور مؤثر فناوری هوش مصنوعی در تمامی امور زندگی انسان‌ها خود را نشان داده است و ارائه فناوری Re;memory نیز یکی دیگر از آن‌هاست. این فناوری باعث گردیده خانواده‌هایی که یکی از عزیزان خود را به هر علتی از دست داده‌اند، بتوانند با استفاده از هوش مصنوعی از این دستگاه برای حفظ ارتباط با آن‌ها استفاده کنند. هوش مصنوعی این کار را از طریق ورودی پیام‌های ویدئویی، نامه‌های ویدئویی و کلیپ‌های یادبود انجام می‌دهد، به طوری که قادر است هر زمان که یکی از اعضای خانواده داغدار بخواهد به روش مورد دلخواه خود، خاطرات عزیز ازدست‌رفته خود را به یاد بیاورد، آن پیام‌ها و ویدئوها را پخش کند.

بنر اخبار هوش مصنوعی

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.