ملک سلیمان نبی
اخبار

سریال ملک سلیمان نبی، نخستین پیوندهای هوش مصنوعی با صنعت سینمای کشورمان

  0
  مدت زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، دو تن از کنشگران فعال عرصه سینما و تلویزیون در صدد هستند تا با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، به تکمیل فیلم سینمایی ملک سلیمان نبی بپردازند. مجید حقی و شهریار بحرانی که از هفته‌های گذشته به ضبط و برنامه‌ریزی مینی سریال «خط مقدم» می‌پردازند، در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری اذعان داشتند موضوعی که فیلم ملک سلیمان نبی به آن پرداخته در واقع حکومت الهی است؛ بنابراین باید بتوانیم به تقویت مفهومی آن بپردازیم. همین انگیزه سبب شد تا فیلم را این بار در قالب سریال بازنویسی کرده و روایت آن را از زمان طالوت نبی و داود نبی آغاز کنیم؛ لذا با این احتساب موضوع از زمان کودکی سلیمان نبی آغاز خواهد شد.

  ملک سلیمان نبی

  نکته مهمی که ایشان در خلال صحبت‌هایشان بدان اشاره کردند، این بار کاربست قابلیت‌های هوش مصنوعی در تولید این سریال است. همان‌طور که ایشان اظهار داشتند در این سریال شخصیت‌ها و موجودات باستانی و اسطوره‌ای بسیاری وجود دارد. دنیای آن‌ها نیز دنیایی است که قوانین خاص خود را دارد. همچنین، این موجودات دارای رفتارهای عجیبی هستند که طراحی تمامی این صحنه‌ها و کاراکترها نیازمند دانش بالایی در علوم کامپیوتری دارد. در نظر ما خاصه هوش مصنوعی می‌تواند در این باره راهگشا باشد و روند تولید سریال را سرعت ببخشد.

  ایشان در ادامه صحبت‌هایشان اشاره داشتند که نیاز به شبیه‌سازی واقع‌گرایانه محیط فیلم و امکان دکوپاژ کردن هم‌زمان رنگ، تغییر نور و سایر المان‌ها وجود دارد که در این حالت به فناوری VR یا Virtual Reality یا واقعیت مجازی که یکی از زیرشاخه‌های هوش مصنوعی و علوم کامپیوتری است، نیاز خواهیم داشت. مجید حقی همچنین اشاره داشت که در مینی سریال «خط مقدم» نیز از هوش مصنوعی استفاده شده است، به‌ویژه برای صحنه‌هایی که نمی‌توانستیم برای آن محتوای مناسبی پیدا کنیم. به طور مثال شبیه‌سازی چهره صدام حسین در حالی که در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت دارد و یا شبیه‌سازی شلیک نخستین موشک داخلی به آسمان که توأم بود با جلوه‌هایی نظیر برخاستن خاک و گردوغبار به هوا. ایشان افزودند در تمامی این صحنه‌ها از آخرین فناوری‌های یادگیری عمیق استفاده شده است.

  لازم به ذکر است که مجید حقی، خود از دانش‌آموختگان علوم کامپیوتری بوده و به همراه شهریار بحرانی می‌کوشند تا سریال ملک سلیمان نبی را در ۵۰ قسمت تولید کنند.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  یک نخبه جوان کشورمان موفق به کاربرد هوش مصنوعی در تولید بازی کامپیوتری شد

  مقاله قبلی

  معرفی رویداد فیس کاپ، بزرگ‌ترین مسابقه بازشناسی چهره

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *