Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین

اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین

چین روز چهارشنبه از راه‌اندازی ناو پهپادبر که مجهز به یک سامانۀ هوش مصنوعی منحصربه‌فرد است، خبر داد. بنا به گزارش The South China Morning Post، رونمایی از اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین، روز چهارشنبه، طی مراسمی برگزار شد. این ناو قادر به حمل تعداد زیادی هواپیمای بدون سرنشین، کشتی و زیردریایی برای مشاهدات و تحقیقات دریایی است.

در ادامۀ گزارش آمده است که اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین، با 88 متر طول، 14 متر پهنا و 6 متر عمق، به شکل خودران عمل می‌کند و قابلیت کنترل از راه دور و هدایت خودکار در آب‌های آزاد را دارد. از دیگر امکانات آن، می‌توان به طراحی شبکه نظارت بر اهداف و تأمین امنیت دریایی اشاره کرد.

بر پایۀ گزارش دیگری که دولت در Science and Technology Daily به انتشار رسانده است، این ناو، قابلیت کنترل و هدایت از راه دور را دارد و به ابزاری قدرتمند برای مشاهدات و تحقیقات دریایی چین تبدیل شده است.

ناو پهپادبر

اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین که «ژو های یون» نامگذاری شده است و سرعتش می‌تواند تا 18 گره دریایی افزایش یابد، توانایی حمل تعداد بسیار زیادی شناور و هواپیماهای بدون سرنشین را دارد. IMOSOS، ساختۀ آزمایشگاه علوم و مهندسی گواندونگ جنوب (ژوهای) می‌باشد که از آن به‌ عنوان «آزمایشگاه اقیانوس جنوب» در دانشگاه سان یَت – سِن نیز یاد می‌شود.

ناو ژو های یون، بر اساس بیانیۀ شرکت کشتیرانی سازنده‌اش، CSSC Huangpu Wenchong، مملو از هواپیماهای بدون سرنشین، کشتی‌ها و زیردریایی‌هایی است که می‌توانند مناطقی خاص از دریا را به شکل «متحرک سه‌بُعدی» پایش کنند.

ناو ژو های یون، به عنوان اولین ناو پهپادبر مجهز به هوش مصنوعی در چین، در کنار افزایش کارآیی و سطح پیمایش اقیانوسی، به رشد و توسعۀ نوآوری‌ها و مهارت‌های علوم و فناوری دریایی پیشرفته کمک می‌کند.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.