نرم افزار محاسبات کوانتومی
اخبار

نرم افزار محاسبات کوانتومی سرعت تحقیقات در مورد بیماری آلزایمر را افزایش می‌دهد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  آلزایمر بیماری‌ای است که تحقیقات و یافتن درمان‌های مفید در مورد آن بسیار سخت است، اما شرکت روشه قصد دارد از ابزاری جدید یعنی رایانه و نرم افزار محاسبات کوانتومی استفاده کند تا این روند سرعت بگیرد.

  این شرکت داروساز سوئیسی از طریق مشارکت چندساله با مرکز محاسبات کوانتومی دانشگاه کمبریج انگلستان، قصد دارد از پتانسیل این فناوری نوین به منظور کشف داروهای جدید و توزیع آن استفاده کند.

  همچنین اوایل سال جاری تلاشی مشابه با همکاری گوگل و شرکت آلمانی بوهرینگر اینگلهایم آغاز شد. در همکاری مشترک این دو شرکت قرار شد یک آزمایشگاه کوانتومی به عنوان بخشی از تحول دیجیتال صنعت دارو ایجاد شود.

  همچنین گوگل در حال توسعه سخت‌افزار کوانتومی ویژه خود در پردازنده Sycamore است. به گفته گوگل، این سخت‌افزار از ابررایانه‌های به اصطلاح «کلاسیک» بهتر عمل کرده است.

  ماشین‌های معمولی از سیستم باینری ۱s  و ۰s  برای حل معادلات استفاده می­‌کنند. از سوی دیگر رایانه‌های کوانتومی بخش منحصر به فردی از اطلاعات را به صورت ۱.۰ فهرست می‌کنند. انتظار می‌رود که این روش به خوبی به مدل‌سازی فعل و انفعالات مولکولی کمک کند.

  شرکت روشه از پلتفرم نرم‌افزار شیمی کوانتوم کمیسیون کیفیت مراقبت The Care Quality Commission انگلیس به نام EUMEN استفاده خواهد کرد. این پلتفرم مجموعه‌ای از الگوریتم‌هایی است که برای شبیه‌سازی رفتار اتم‌ها هنگام جذب انرژی طراحی شده اند. از این پلتفرم برای ساخت داروهای جدید و سایر مواد تخصصی استفاده می‌شود.

  ایلیاس خان، مدیر عامل CQC می‌گوید:«برای سال­‌های زیادی محاسبات کوانتومی نویدبخش کشف روش‌­های درمانی جدید بوده است، روش‌هایی که به انسان‌ها در مبارزه با صعب‌­العلاج‌ترین و آسیب‌­رساننده‌ترین بیماری‌ها کمک می‌کند. ما بسیار خوشنودیم که به دلیل تلاش‌های دقیق و پیشگامانه تیم‌های تحقیقاتی ما، برخی از این وعده‌ها در حال تحقق هستند.»

  در ماه دسامبر گذشته، کمیسیون کیفیت مراقبت،  ۴۵ میلیون دلار از سرمایه­‌گذارانی از جمله  Honeywell Ventures،IBM Ventures، JSR Corporation، Serendipity Capital، Alvarium Investments و Talipot Holdings به دست آورد تا تجاری‌سازی نرم افزار محاسبات کوانتومی در سطح شرکت خود را تقویت کند.

  این کمیسیون پیش از این نیز با شرکت Honeywell یک همکاری شروع کرده بود تا به سیستم کوانتومی جدید مدل H1 که یک سیستم چند­ملیتی است دسترسی داشته باشد. قرار است طی ۱۰ سال آینده رشد زیادی در قدرت محاسباتی دیده شود.

  ایلیاس خان در ادامه می‌گوید:«در حالی که سخت‌افزار کوانتوم به پیشرفت‌های خود ادامه می‌دهد، سازمان‌ها و کسب‌و‌کارها در بخش‌های گوناگون متوجه شده‌اند که محاسبات کوانتومی به­‌طور قابل توجهی بر عملکرد آن‌ها تأثیر می‌گذارد.»

   

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  اظهارات بزرگان هوش مصنوعی درباره ترندهای ۲۰۲۱: مدل های یادگیری ماشین

  مقاله قبلی

  فیلم آموزش علوم داده – الگوریتم درخت تصمیم (درس چهارم)

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.