نشریه
اخبار

یک نشریه دانشجویی با محوریت هوش مصنوعی در دانشگاه صنعتی سهند تبریز منتشر شد

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  به گزارش تحریریه هوشیو و به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، نخستین شماره از یک نشریه دانشجویی منتشر شد که در محور مباحث خود به هوش مصنوعی و  فناوری‌های نوظهور می‌پردازد.

  این نشریه دانشجویی به همت انجمن علمی دانشجویان مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی سهند تبریز منتشر گردیده است. به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران، در شماره نخست این نشریه، در کنار هوش مصنوعی به موضوعاتی که به طور مستقیم و یا غیرمستقیم به این حوزه مرتبط بوده نیز پرداخته شده است. موضوعاتی که محتوای این شماره را تشکیل می‌دهد عبارت است از: الکتروانسفالوگرام، چاپ زیستی کلیه، ساخت جوهری جدید برای پرینت سه‌بعدی استخوان، هوش مصنوعی در سرطان‌شناسی، هوش مصنوعی در مهندسی پزشکی، دستگاه الکترو شک، دستگاه ونتیلاتور، بیماری ام اس، دستگاه پت اسکن، تجهیزات ساخته شده در حوزه کرونا، تفکیک غیرخطی تصاویر وزن‌دار مغزی به‌منظور تشخیص بیماری آلزایمر، مصاحبه با یکی از محققین حوزه فناوری و نیز یک جدول سرگرمی برای خوانندگان.

  نشریه

  بر اساس اطلاعات منتشر شده از این نشریه، دانشجویان و مسئولان مشارکت‌کننده در این شماره سعی کرده‌اند تا از فضای تئوریک دانشگاهی خارج شده و با مسائل عینی‌تر و عملیاتی جامعه تماس برقرار کنند. این نکته برای دانشجویان، خاصه رشته مهندسی و علوم کامپیوتر در دوران کرونا بسیار پررنگ شده است. زیرا با آغاز شیوع بیماری کرونا و همه‌گیری وسیع آن، نیاز به هوشمندسازی فرایندهای زندگی بیش از گذشته احساس شد. به همین دلیل محققان و متخصصین این حوزه از پرداختن به مباحث نظری فاصله گرفته و به فناوری‌هایی که به عرصه عمل اجتماعی شهروندان متصل است روی آورده‌اند. به همین دلیل است که هوش مصنوعی در این شماره از نشریه، محوریت یافته و موضوعات پیرامون آن به‌تفصیل مورد پردازش قرار گرفته است.

  هوش مصنوعی باتوجه‌به آنکه توانسته است با صنایع و رشته‌های گوناگونی در علوم‌انسانی و علوم فنی مهندسی پیوند برقرار کند، امروزه بسیار موردبحث واقع شده به‌نحوی‌که مجلات گوناگون علمی، تکنیکال و پزشکی به بررسی کاربردهایی که این فناوری می‌تواند در توسعه هرچه بیشتر زندگی و کاهش مخاطرات آن داشته باشد، می‌پردازند.

  نخستین مجله دانشجویی انجمن علمی دانشجویان مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی سهند تبریز، به مدیرمسئولی هانا باتمانی و سردبیری منوچهر قالیباف منتشر شده است.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۲]

  رقابت‌پذیری اقتصاد ایران در عرصه بین‌المللی به کمک هوش مصنوعی متحقق می‌شود

  مقاله قبلی

  یک شرکت دانش‌بنیان داخلی، به کمک هوش مصنوعی موفق به هوشمندسازی فرایندهای تولید محصول استراتژیک پسته شد

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.