اتوبوس های مدرسه
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعیاخباربینایی ماشین

نصب آزمایشی دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی بر روی اتوبوس های مدرسه

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  شهر ساکرامنتو، واقع در ایالت کالیفرنیا، در حال نصب آزمایشی دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی بر روی ۵ اتوبوس مدرسه است. هدف از نصب چنین دوربین‌هایی جلوگیری از سبقت غیرقانونی سایر خودروها از اتوبوس های مدرسه در هنگام سوار کردن و پیاده کردن دانش‌آموزان است. شهر ساکرامنتو با استفاده از داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق دوربین‌ها و حسگرها، از زمان و مکان تخلفات آگاه می‌شود و بدین ترتیب، قانون را در مناطقی که میزان تخلفات در آن بیشتر است، به اجرا درآورد.

  شهر ساکرامتنو برای تجهیز اتوبوس‌های خود به دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی و سنسورهای اینترنت اشیا با شرکت BusPatrol همکاری می‌کند. این شرکت در زمینه فناوری‌های تأمین ایمنی اتوبوس‌ها فعالیت دارد. همزمان با توقف اتوبوس‌ها دوربین‌ها فعال می‌شوند و سیستم خودکار تحلیل تخلفات Automated Violation Analysis system ویدئو، اطلاعاتGPS و تله‌متری را از طریق یک شبکه LTE رمزگذاری‌شده به فضای ابری ارسال می‌کند. این سیستم پیش از اینکه نیروهای آموزش‌دیده ویدئو را از راه دور اسکن کرده و در اختیار نیروهای پلیس قرار دهند، آن را فیلتر می‌‌کند. به دنبال آن، نیروهای پلیس برای بررسی تخلفات، ویدئو را بازبینی می‌کنند. علاوه بر این، این اطلاعات را می‌توان با سایر آژانس‌های محلی به اشتراک گذاشت و میزان تصادفاتی را که در ایستگاه‌های اتوبوس پیش می‌آید، کاهش داد.

  به گفته ناحیه یکپارچه مدارس شهر ساکرامنتو Sacramento City Unified School District، این طرح پایلوت بر اهمیت اجرای هرچه بهتر قوانین مربوط به ایمنی اتوبوس های مدرسه تأکید دارد. با تکیه بر نتایج این طرح، می‌توان کمپینی قانونی برای استفاده از این دوربین‌ها در سراسر ایالت به راه انداخت.

  به گفته کریستینا پری‌چت، رئیس هیئت آموزشی شهر ساکرامنتو، «امنیتی که قصد داریم برای دانش‌آموزان مدارس شهر ساکرامنتو تأمین کنیم، محدود به کلاس‌های درس نیست. همکاری ما با شرکتBusPatrol نشان می‌دهد که ما خودمان را متعهد به یافتن راه‌های خلاقانه‌ برای افزایش ایمنی دانش‌آموزان می‌دانیم.»

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۱ میانگین: ۳]

  یادگیری عمیق و ردیابی چند شی ای

  مقاله قبلی

  تأکید کارشناس حوزه فناوری هوش مصنوعی بر ضرورت حمایت مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.