40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
دوره
کارگاه
وبینار
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
وبینارها، کارگاره‌ها و دوره‌ها
 نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای شهری اهواز با استفاده از پهپاد و هوش مصنوعی

نظارت هوشمند بر ساخت و سازهای شهری اهواز با استفاده از پهپاد و هوش مصنوعی

سید محمد پژوهیده، رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اهواز، روز سه‌شنبه در آیین بهره‌برداری از طرح‌های هوشمندسازی در مدیریت شهری شهرداری اهواز که در تالار شهر اهواز برگزار شد؛ اعلام کرد که طرح نظارت هوشمند بر ساخت و ساز‌های شهر اهواز اجرایی شده و بر اساس آن هرگونه ساخت و ساز در این شهر به شکل هوشمند با پهباد و به کمک هوش مصنوعی مورد رصد و شناسایی قرار می‌گیرد.

پژوهیده، درباره طرح ایجاد زیرساخت اطلاعات مکانی شهری که در طی این آیین به بهره‌برداری رسید گفت: به جهت یکپارچه شدن اطلاعات مکانی، تهیه نقشه‌های استاندارد با لایه‌های مختلف اطلاعاتی در شهرداری اهواز پیاده‌سازی شده است.

همچنین معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز اظهار داشت که فناوری اطلاعات، هوشمندسازی روش‌های مدیریت شهری و ارائه خدمات هوشمند به شهروندان در دنیای کنونی یک ضرورت و الزام محسوب می‌شود و جلب رضایت شهروندان جز با بهره‌گیری از ابزارها و روش‌های فناوری اطلاعات ممکن و میسر نیست. سعید فردانی خاطر نشان کرد که به کارگیری از ابزارهای فناوری اطلاعات و هوشمندسازی روش‌های مدیریتی می‌تواند منجر به افزایش سرعت خدمات و ارتقای شفافیت شده؛ همچنین نقش موثری را در دسترسی به اطلاعات به روز و بسترسازی مناسب برای تصمیم‌گیری مدیران بر اساس اطلاعات درست، ایفا کند.

او بیان کرد که داشتن اطلاعات دقیق یکی از ابزارهای مهم مدیریتی هنگام مواجهه با بحران‌ها است. و بر این اساس توجه به توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری و هوشمندسازی همگام با توسعه طرح‌های عمرانی، به عنوان اولویت در شهرداری اهواز دنبال می‌شود.

فردانی خاطر نشان کرد که تحول در شهرداری و مدیریت شهری لازمه تحول و پیشرفت در کشور است هوشمندسازی در بخش مدیریت شهری اهواز در قالب ایجاد زیرساخت‌ها، چارچوب‌ها، فرآیندها و ساختار شهرداری پیگیری می‌شود. همین‌طور در بخش شهروندی نیز ارتقای خدمات‌رسانی به مردم به عنوان هدف تعیین شده است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز در طی این مراسم بیان کرد که مرحله دوم طرح هوشمندسازی در مدیریت شهری اهواز آبان امسال به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین 9 طرح زیرساختی مرتبط با هوشمندسازی در مدیریت شهری شهرداری اهواز؛ به اعتبار یک هزار میلیارد ریال با مشارکت بخش خصوصی، طی این مراسم به بهره‌برداری رسید.

سامانه پنجره واحد مجوزهای مبتنی بر ملک، زیرساخت پرداخت الکترونیک به عنوان نخستین زیرساخت پرداخت الکترونیک در حوزه حمل و نقل کشور، زیرساخت شهر هوشمند و توسعه فیبر نوری و پروژه FTTH و اپلیکیشن “اهواز من” از جمله طرح‌هایی است که در این آیین به بهره‌برداری رسید.

همچنین در این مراسم از راه‌اندازی زیرساخت اطلاعات مکانی شهر اهواز (SDI)، مرحله نخست نظارت هوشمند بر ساخت و ساز شهری، سامانه مدیریت لایحه‌ها و مصوبه‌های شورای اسلامی شهر اهواز و ارتقای مرکز داده، سامانه جامع سرمایه انسانی حقوق و دستمزد، رونمایی شد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.