اخبار

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش

  0
  زمان مطالعه: ۲ دقیقه

  دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش در استان هرمزگان برگزار شد. محورهای این نمایشگاه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، شهر هوشمند، زیرساخت و امنیت، بلاک‌چین و رسانه دیجیتال است و حدود ۱۹۰ شرکت در این رویداد، حضور داشتند.

  به گزارش هوشیو، به نقل از خبرگزاری دانشجو، در دومین نمایشگاه بین‌المللی فناوری که به مدت چهار روز از  تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت ماه (نهم تا دوازدهم ماه مه ۲۰۲۲)، در شهر کیش ادامه داشت، شرکت‌های مختلفی حضور داشتند؛ شرکت‌های مخابراتی و ارتباطی، دانش‌‍‌‌بنیان و استارتاپی از جمله شرکت‌کنندگان در این رویداد هستند و توانمندی‌های خود را عرضه می‌کنند.

  هدف از برگزاری این نمایشگاه، توجه به علم و فناوری، تکنولوژی محصول، ایجاد زمینه برای ورود به بازارهای جهانی و کسب سود و ثروت برای ایران عنوان شده است. این نمایشگاه در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی و مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش برگزار شد. با توجه به محورهای توسعه که برای مناطق آزاد کیش توسط مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مطرح شده است، و تأکید بر ضرورت پیشرو بودن این منطقه به عنوان منطقه آزاد تجاری و گردشگری، در زمینه هوش مصنوعی، این منطقه میزبانی این رویداد را به عهده داشته است.

  این رویداد به‌منظور بهره‌برداری از توان توسعه در زمینه فناوری هوش مصنوعی در کیش برگزار شد. بر همین اساس مسئولان برگزاری این نمایشگاه از قبل، ظرفیت‌ها و امکانات موجود در کیش را برای توسعه شناسایی کرده و در اختیار شرکت‌کنندگان قرار دادند؛ همچنین نیازهای این منطقه  برای توسعه شناسایی شد تا سرمایه‌گذاری‌های آتی در راستای تحقق نیازهای این جزیره صورت بگیرد؛ بنابراین این نمایشگاه جنبه‌‌ عملی بهره‌برداری از نشست‌ها را نیز در نظر داشت و به‌منظور شناسایی توان همکاری و توسعه برگزار شد.

  .این نمایشگاه در دو بخش نمایشگاهی و همایشی برگزار شد که در هر دو بخش فناوران و مهندسان عرصه تکنولوژی، به ارائه محصولات و مقالات خود پرداختند.  پیشرفت در زمینه  هوش مصنوعی ضرورت شناخت  ایده های نوین و فعالیت استارتاپها را در این زمینه ایجاد میکند که در این نمایشگاه حضور داشتند و شناخته شدند. همچنین ممکن است زمینه همکاری‌های بین‌المللی در این عرصه فراهم شود و طرح‌هایی که حاوی نوآوری هستند مورد استقبال قرار بگیرند.

  در دومین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات کیش کشورهای مختلفی از جمله قطر، عمان، سوریه و… شرکت کردند. در جزیره کیش برای بهره‌گیری از هوش مصنوعی در کشور فرصت‌های بیشتری وجود دارد و کیش یکی از پیشروترین مناطق ایران در این زمینه به‌شمار می‌آید. برگزاری این همایش نیز می‌تواند با فراهم آوردن امکان سرمایه‌گذاری در کیش و بهره‌گیری از طرح‌های نوین برای توسعه آن، رویدادی مهم در عرصه پیشرفت تکنولوژی در این جزیره محسوب شود.

  جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  نگاهی گذرا به مسائل قانونی هوش مصنوعی

  مقاله قبلی

  به کارگیری هوش مصنوعی در سنجش میزان مصرف نان و دیگر اقلام خوراکی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.