جستجو
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان

آینده ایمنی خودروها با نسل جدید نمایشگر واقعیت افزوده پاناسونیک

از واقعیت افزوده برای مجهز کردن دنیای واقعی به اطلاعات و آمار دیجیتال، استفاده می‌شود و پاناسونیک یکی از خلاقانه‌ترین کاربردهای آن را به نمایش گذاشته است. این شرکت اقدام به تولید نوعی نمایشگر واقعیت افزوده برای خودروها کرده که می‌تواند آینده ایمنی خودروها را تضمین کند. نمایشگر مبتنی بر هوش مصنوعی به نسبت نسخه‌های قبلی نمایشگرها پیشرفتی چشم‌گیر داشته و قابلیت‌هایی دارد که حتی شرکت‌های بزرگ خودروسازی دنیا را هم به وجد آورده است. در ادامه به ویژگی‌ این نمایشگر اشاره شده است.

 

اپتیک‌های پیشرفته: اپتیک‌های به‌کار رفته در نمایشگر واقعیت افزوده پاناسونیک میدان دید (فراتر از ۴×۱۰  درجه) را برای تصویر مجازی به فاصله بیش از ۱۰ متر، فراهم می‌کنند و باعث شناسایی عابرین پیاده و اشیاء از طریق تقویت نور و میزان روشنایی و همچنین دید در شب، می‌شوند.

دقت جهت‌یابی هوش مصنوعی: جهت‌یاب گرافیکی رنگی سه‌بعدی‌ای را فراهم می‌کند که وقتی خودرو در حال حرکت است، بنا بر محیط اطراف خودرو تنظیم می‎‌شود و اطلاعاتی مانند خطوط و علائم جاده‌ای را مشخص می‌کند. این جهت‌یاب همچنین از طریق نشانگرهای GPS چرخش‌ها و تغییرات مسیر ناگهانی را به منظور تعیین مسیر مشخص کرده و موانع مانند دوچرخه‌سوارها، موتور‌سوارها، اشیاء داخل جاده و غیره را در صورتی که در مسیر باشند، نشان می‌دهد.

کنترل لرزش: الگوریتم پایداری تصویر دوربین اختصاصی پاناسونیک که نمادهای مربوط به واقعیت افزوده را نمایان می‌کنند، این قابلیت را دارند که بدون توجه به حرکت‌های خودرو و دست‌اندازهایی که در مسیر قرار دارد و باعث تکان خوردن آن می‌شود، تمرکز سیستم را بر روی مسیر رانندگی حفظ کند تا نمایشگر روی مسیر قفل شود.

آگاهی آنی از موقعیت: با ویژگی، به‌روزرسانی‌های مسیر و محیط رانندگی به صورت آنی اتفاق می‌افتد. به لطف هوش مصنوعی این نمایشگر واقعیت افزوده برای به‌روزرسانی موقعیت مسیر تنها به یک سیصدم ثانیه نیاز دارد.

رادار تصویربرداری سه‌بعدی: با این قابلیت دید کامل ۱۸۰ درجه در قسمت جلوی خودرو به فاصله ۹۰ متر و تقریبا در ۳ لاین جاده، مهیا است.

وضوح ۴K: وضوح تصویر ۴K این نمایشگر واقعیت افزوده باعث شده تا کیفیت آن فوق‌العاده واضح و شفاف باشد. در ساخت این نمایشگر از تکنولوژی پیشرفته لیزر و هولوگرافی با قدرت جمع‌آوری اطلاعات دسته‌ای در فاصله نزدیک و دور برای پوشش گرافیکی مناسب، استفاده شده است.

 

دیگر ویدیوهای هوش مصنوعی را در هوشیو تماشا کنید

مقاله ما چطور بود؟

میانگین امتیاز / ۵. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها