Filter by دسته‌ها
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 افشای هتل آسمانی با سوخت هسته‌ای، که هرگز فرود نمی‌آید!

افشای هتل آسمانی با سوخت هسته‌ای، که هرگز فرود نمی‌آید!

هواپیمای عظیم‌الجثه‌ای مجهز‌به 20 موتور هسته‌ای کشف گردیده، که می‌تواند به‌صورت مداوم در پرواز بماند. این هواپیمای رویایی، دارای یک عرشه گنبدی شکل شیشه‌ای، با نمای 360 درجه در آسمان است. براساس گمانه‌زنی‌ها، این هتل پرنده در‌آینده به‌عنوانمحلی برای پنهان شدن ثروتمندان در آخرالزمان، مورد‌استفاده قرار خواهد گرفت.

به گزارش هوشیو، یک مهندس یمنی به نام هاشم الغیلی، از چشم‌انداز خود برای این هواپیما که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شود، و قادر‌به حمل 5000 مسافر به‌صورت همزمان است، رونمایی کرده. این هواپیما قادر‌به پرواز نامحدود بوده و موتورهای آن با انرژی هسته‌ای به‌کار خود ادامه می‌دهند.

هاشم الغیلی این غول آسمانی را «اسکای کروز» می‌نامد و در ویدیویی که در یوتیوب خود منتشر کرده، مدلی از ظاهر پیشنهادی هواپیما را به‌نمایش می‌گذارد.

این هواپیمای غول‌پیکر به‌صورت دائمی قادر به پرواز بوده و انرژی مورد‌نیاز برای این میزان در آسمان ماندن را از 20 موتور قدرتمند تامین می‌کند. الغیلی در ویدیو خود می‌گوید: « واکنش همجوشی هسته‌ای بسیار کنترل‌شده‌ای، برای تأمین انرژی نامحدود این هتل آسمان استفاده می‌شود.»

یکی از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این هواپیمای رویایی عرشه گنبدی‌شکل شیشه‌ای آن است، که برای سرگرمی کاربرد داشته و به مسافران امکان دید 360 درجه از آسمان را می‌دهد. این هواپیما همچنین دارای اتاق‌های هتل لوکس برای مهمانان و امکانات رفاهی همچون بارها، رستوران‌ها، سالن‌های سینما و حتی یک مرکز خرید است.

تاکنون واکنش‌ها به ویدیو منتشر‌شده از این هتل آسمانی، تا‌حد‌زیادی مشکوک بوده است. یکی از بینندگان یوتیوب به خطرات هواپیمای انتزاعی الغیلی اشاره کرده و گفته: «دلیل بسیار خوبی وجود دارد که چرا راکتورهای هسته‌ای هرگز در این هواپیما قرار نگرفته‌اند، زیرا در‌این‌صورت خطر حمل بمب هسته‌ای همراه با مسافران اتفاق می‌افتاد.»

هتل آسمانی

یکی دیگر از مفسران، اسکای کروز را هدفی برای تروریسم عنوان کرده و گفته: «براساس آنچه از تفسیرها می‌توان در‌خصوص این هواپیا فهمید، اساساً این مدل عظیم الجثه یک تایتانیک مدرن در آسمان خواهد بود. این محصول می‌تواند هدف بزرگی برای سرنگون کردن یا حملات تروریستی در آسمان باشد.»

فرد دیگری در پاسخ به سوالاتی که در‌خصوص واقعی بودن ساخت چنین هواپیمایی عنوان‌شده، این چنین پاسخ داده: «به هوا فرستادن این هواپیما ممکن است به‌خودی‌خود یک چالش بزرگ باشد. اگر فیزیک و آیرودینامیک وجود نداشت، در‌این‌صورت ممکن بود این سازه عظیم واقعاً می‌توانست از زمین بلند شود.»

یکی دیگر از مفسران تصور می‌‌کند که اسکای کروز به پناهگاهی برای ثروتمندان تبدیل خواهد شد: «من احساس می‌کنم اینجا جایی است که تمامی ثروتمندان در آخرالزمان می‌توانند در آن پنهان می‌شوند. در آینده این هتل پرنده در‌حالی بر فراز جهان پرواز می‌کند که، همه بر روی زمین در‌حال‌جنگ با‌یکدیگر هستند.»

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لطفاً برای تکمیل این فرم، جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال کنید.