40 گام به سوی آینده‌ای هوشمند - مجموعه وبینارهای رایگان در حوزه هوش مصنوعی
Filter by دسته‌ها
chatGTP
آموزش هوش مصنوعی و انواع آن
آموزش‌های پایه‌ای هوش مصنوعی
اصول هوش مصنوعی
پایتون و ابزارهای یادگیری عمیق
کتابخانه‌ های یادگیری عمیق
یادگیری با نظارت
یادگیری بدون نظارت
یادگیری تقویتی
یادگیری عمیق
یادگیری نیمه نظارتی
آموزش‌های پیشرفته هوش مصنوعی
بینایی ماشین
پردازش زبان طبیعی
پردازش گفتار
چالش‌های عملیاتی
داده کاوی و بیگ دیتا
رایانش ابری و HPC
سیستم‌‌های امبدد
علوم شناختی
دیتاست
اخبار
تیتر یک
رسانه‌ها
آموزش پردازش زبان طبیعی
آموزش علوم داده
اینفوگرافیک
پادکست
ویدیو
رویدادها
کاربردهای هوش مصنوعی
کسب‌و‌کار
تحلیل بازارهای هوش مصنوعی
کارآفرینی
هوش مصنوعی در ایران
هوش مصنوعی در جهان
 دستیابی کشور به فناوری هوش مصنوعی هدایت پهباد

دستیابی کشور به فناوری هوش مصنوعی هدایت پهباد

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در همایش دانشجویی طرح ولایت که در شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: یک پهباد این قابلیت را دارد که با حرکت از هر نقطه‌ای بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر مسافت را طی کرده و هدف متحرک و یا نقطه خاصی را به عنوان هدف، مورد حمله قرار دهد.

همچنین حسین سلامی ضمن اظهاراتش افزود: ما به فناوری‌هایی قوی‌تر از این‌ نیز دست پیدا کرده‌ایم و امروز در فناوری کوانتوم از دیگر کشورهای دنیا عقب نیستیم. وی ادامه داد: ما در شرایط تحریم، توانسته‌ایم فناوری هوش مصنوعی هدایت پهباد و فناوری هدایت موشک‌های بالستیک را به دست آوردیم.

فرمانده کل سپاه در سخنرانی خود در خصوص هدایت پهباد یادآور شد که اگر این تحریم‌های ظالمانه جهانی که علیه کشور و ملت ما اعمال شده به هر کشور دیگری تحمیل می‌شد، عبور آن کشور از شرایط تحریم بسیار دشوار و غیرممکن بود اما، ما می‌دانیم و معترف هستیم که در ایران مشکلاتی وجود دارد ولی، این را نیز خوب می‌دانیم پیمودن راه و دستیابی و رسیدن به قله‌ها نیز سخت و دشوار است.

سردار سلامی به عنوان فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خاطرنشان کرد که کار انقلاب اسلامی ایران، پراکنده‌سازی و متفرق‌ کردن و وسعت‌ دادن به جبهه مقاومت بود و در حال حاضر می‌بینیم که در کشور لبنان مقاومتی شکل گرفته و ایجاد شده‌ است که تاثیری منطقه‌ای گذاشته، همچنین ما امروز در سوریه، عراق و یمن نیز شاهد ایجاد چنین قدرت‌هایی هستیم.

هدایت پهباد

وی در سخنان خود اذعان کرد که تحریم‌های اقتصادی، فشار حداکثری برای منزوی شدن، عملیات‌های روانی و جنگ رسانه‌ای، تهاجم فرهنگی و سعی برای برهم زدن و نابودی ثبات داخلی ایران و فوران تروریسم در منطقه تنها برخی از اقدامات دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ایران امروز اسلامی به عنوان عصاره و تراکم یک جهاد در چهار دهه جنگ سخت با قوی‌ترین قدرت‌های تاریخ بشر محسوب می‌شود. هنگامی که انقلاب اسلامی پیروز شد ۴۰ درصد از قدرت اقتصادی دنیا در اختیار کشور آمریکا بود ولی، امروز میزان قدرت اقتصادی آمریکا به تنها۲۰ درصد رسیده است که کاهش قدرت آمریکا را نشان می‌دهد. ما در مقابل کشوری ایستاده‌ایم که بودجه نظامی آن به بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار می‌رسد که این میزان معادل بودجه همه کشور‌های دنیا به شمار می‌رود.

سردار سلامی بیان کرد: دشمن، با شناخت انقلاب اسلامی برای شکستن نظام، جنگ را علیه کشور ما آغاز کرد اما، ملت ایران توانست تا با منطق ایستادگی و نفوذ امامت و ولایت پیروز این نبرد باشد. ما با فداکاری ده‌ها هزار شهید، جانباز و ایثارگر، جنگ علیه کشور را با موفقیت به پایان رساندیم و ایران امروز با مجاهدت شهیدان، جانبازان و ایثارگران توانسته به این جایگاه برسد.

جدیدترین اخبار هوش مصنوعی ایران و جهان را با هوشیو دنبال کنید

میانگین امتیاز / 5. تعداد ارا :

مطالب پیشنهادی مرتبط

اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
[wpforms id="48325"]