هفته هوش مصنوعی
اخباررویدادهاهوش مصنوعی در ایران

هفته هوش مصنوعی در ایران و فراخوان طرح‌های نوآورانه استارتاپ‌ها

  0
  زمان مطالعه: ۳ دقیقه

  پیشرفت‌های تکنولوژیک در سرتاسر دنیا، باعث شده، ‌ایده‌پردازان و نوآوران، بیش از پیش در پی تحقق رویاها و ایده‌های خود باشند. اما یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی صاحبان ‌کسب‌وکارها و ‌ایده‌پردازان، کمبود یا نبود منابع مالی و حمایتی است. به همین دلیل، تنها عده کمی از فعالان این حوزه قادر خواهند بود خلاقیت‌های خود را به منصه ظهور برسانند.

  برای از میان برداشتن این چالش، صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری و نهادهایی مانند شتابدهنده‌‌ها، مراکز رشد و نهادهای دولتی، پا به میدان گذاشته‌‌‌اند تا با تامین منابع مالی و نقدینگی موردنیاز شرکت‌‌ها، این دغدغه را از ذهن فعالان دنیای فناوری به نحوی پاک کنند و زمینه‌های توسعه ‌کسب‌وکارها و رشد نوآوری را در کشور فراهم آورند.

  هفته هوش مصنوعی

  در همین راستا، صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری، همزمان با هفته هوش مصنوعی، برنامه برگزاری چندین رویداد استارتاپی را تدارک دیده است. این رویدادها که با همکاری مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی برگزار‌‌‌ می‌شوند، با هدف ایجاد شبکه ارتباطی میان استارتاپ‌ها و نیز اشتراک دستاوردها و طرح‌های نوآورانه ‌‌‌آن‌ها با شتابدهنده‌‌‌‌ها و شبکه کارآفرینان برنامه‌ریزی شده است.

  لازم به ذکر است، رویدادهای هفته هوش مصنوعی در دو بخش «پیوند» و «دوشنبه‌های استارتاپی» و حول سه محور اصلی برگزار‌‌‌ می‌شود: «سلامت دیجیتال»، «شهر هوشمند و حمل‌و‌نقل شهری» و «هوافضا و سنجش از دور».

  در بخش «دوشنبه‌های استارتاپی»، استارتاپ‌های مستقر در شتابدهنده‌‌‌‌ها و مراکز رشد، کارآفرینان و فناورانی که موفق به توسعه نمونه اولیه محصول خود (MVP) شده‌‌‌اند و برای رشد ‌کسب‌وکار خود نیازمند جذب ‌سرمایه‌گذار هستند، حضور دارند. تیم‌های نوپایی که متقاضی شرکت در رویداد هستند، بعد از یک فرایند آموزشی کوتاه مدت، محصولات و خدمات خود را به ‌سرمایه‌گذاران ارائه‌‌‌ می‌دهند و پیش‌زمینه‌های لازم برای جذب سرمایه موردنیاز ‌‌‌آن‌ها فراهم‌‌‌ می‌شود.

  در بخش «پیوند»، تیم‌های خلاق و نوپا که در مرحله ‌ایده‌پردازی هستند و هنوز موفق به ایجاد نمونه اولیه محصول خود (MVP) نشده‌اند، حضور دارند. این تیم‌‌‌‌ها برای تامین هزینه‌های مالی و بخشی از نقدینگی‌های خود، به شرکت‌های شتابدهنده دانش‌بنیان یا غیردانش‌بنیان و دیگر ‌سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم نوآوری معرفی‌‌‌ می‌شوند.

  هفته هوش مصنوعی

  شایان ذکر است، یکی از ویژگی‌های مثبت و نقطه قوت این سلسله رویدادها، طرح «هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی» است. در این طرح، اگر یکی از شتابدهنده‌‌‌‌ها یا عاملان ‌سرمایه‌گذاری صندوق، با ارزیابی و تایید طرح یک استارتاپ، تصمیم به ‌سرمایه‌گذاری روی آن طرح داشته باشد، صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری نیز سرمایه جسورانه موردنیاز آن استارتاپ یا طرح سرمایه‌پذیر را تا سقف ۸۰ درصد تامین خواهد کرد.

  طبق اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، همه هزینه‌های برگزاری این رویداد توسط این صندوق وابسته به نهاد ریاست جمهوری تامین شده است و شرکت در این رویداد توانمندساز کاملا رایگان است. تاریخ برگزاری رویدادهای هفته هوش مصنوعی در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه ۴ تا ۶ مردادماه سال جاری است و تیم‌‌‌‌ها و استارتاپ‌هایی که علاقه‌مندند در هر یک از رویدادهای پیوند و دوشنبه‌های استارتاپی حضور داشته باشند، تا روز یکشنبه ۲۰ تیرماه فرصت دارند به سامانه غزال مراجعه و در این رویداد ثبت‌نام کنند. لینک سامانه غزال:

  ثبت‌نام

  همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه رویداد هفته هوش مصنوعی در تماس باشند:

  ۶۶۱۲۸۰۶۸-۰۲۱

  ۰۹۳۶۶۱۲۹۱۰۱

  آخرین اخبار و رویدادهای هوش مصنوعی را با هوشیو دنبال کنید

  این مطلب چه میزان برای شما مفید بوده است؟
  [کل: ۰ میانگین: ۰]

  ۳ روش برای ساخت سیستم پیشنهاددهنده

  مقاله قبلی

  آذری جهرمی خبر داد: پیشگیری از وقوع جرائم فضای مجازی با راه‌حل‌های هوش مصنوعی

  مقاله بعدی

  شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

  بیشتر در اخبار

  نظرات

  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.